virt-manager - en to fur translation catalogue (1156 entries)

en:  (Use --check %s=off or --check all=off to override)
fur:  (dopre --check %s=off o --check all=off par sorescrivi)

en: %(bus)s %(device)s %(index)d
fur: %(device)s %(bus)s %(index)d

en: %(bus)s CDROM %(index)d
fur: CDROM %(bus)s %(index)d

en: %(bus)s Disk %(index)d
fur: Disc %(bus)s %(index)d

en: %(bus)s Redirector %(index)d
fur: Strument di indreçament %(bus)s %(index)d

en: %(bytesfree)s Free / <i>%(bytesinuse)s In Use</i>
fur: %(bytesfree)s libars / <i>%(bytesinuse)s doprâts</i>

en: %(connection)s - Connecting...
fur: %(connection)s - Daûr a coneti...

en: %(connection)s - Connection Details
fur: %(connection)s - Detais de conession

en: %(connection)s - Not Connected
fur: %(connection)s - no conetût

en: %(current-memory)s of %(total-memory)s
fur: %(current-memory)s di %(total-memory)s

en: %(currentmem)s of %(maxmem)s
fur: %(currentmem)s di %(maxmem)s

en: %(device)s on %(address)s
fur: %(device)s su %(address)s

en: %(graphicstype)s Server
fur: Servidôr %(graphicstype)s

en: %(input_bus)s %(input_type)s
fur: %(input_type)s %(input_bus)s

en: %(key)s must be 'yes' or 'no'
fur: %(key)s al scugne jessi 'yes' o 'no'

en: %(mem1)s M requested > %(mem2)s M available
fur: %(mem1)s M domandâts > %(mem2)s M disponibii

en: %(object)s rename failed. Attempting to recover also failed.
    
    Original error: %(origerror)s
    
    Recover error: %(recovererror)s
fur: Nol è stât pussibil cambiâ non a %(object)s. Ancje il tentatîf di ripristinament al è falît.
    
    Erôr origjinâl: %(origerror)s
    
    Erôr dal ripristinament: %(recovererror)s

en: %(osname)s cannot use '%(loginname)s' as user-login.
fur: %(osname)s nol pues doprâ '%(loginname)s' tant che user-login.

en: %(path)s may not be accessible by the hypervisor. You will need to grant the '%(user)s' user search permissions for the following directories: %(dirs)s
fur: Al è pussibil che l'hypervisor nol puedi acedi a %(path)s . Tu varâs di concedi al utent '%(user)s' i permès di ricercje par chestis cartelis: %(dirs)s

en: %(received)d %(units)s in
fur: %(received)d %(units)s In jentrade

en: %(received)d %(units)s read
fur: Leture di %(received)d %(units)s

en: %(transferred)d %(units)s out
fur: %(transferred)d %(units)s In jessude

en: %(transferred)d %(units)s write
fur: Scriture di %(transferred)d %(units)s

en: %(uri)s (Disconnected)
fur: %(uri)s (disconetût)

en: %(uri)s (Double click to connect)
fur: %(uri)s (dopli clic par coneti)

en: %(uri)s (Hypervisors do not match)
fur: %(uri)s (i hypervisors no corispuindin)

en: %(uri)s (Same connection)
fur: %(uri)s (stesse conession)

en: %(vm)s
    <span size='small'>VM State: %(state)s (External)</span>
fur: %(vm)s
    <span size='small'>Stât de MV: %(state)s (esterni)</span>

en: %(vm)s
    <span size='small'>VM State: %(state)s</span>
fur: %(vm)s
    <span size='small'>Stât de MV: %(state)s</span>

en: %(vm-name)s on %(connection-name)s
fur: %(vm-name)s su %(connection-name)s

en: %s Device
fur: Dispositîf %s

en: %s already has a USB controller attached.
    Adding more than one USB controller is not supported.
    You can change the USB controller type in the VM details screen.
fur: %s al à za un controlôr USB tacât.
    Zontâ plui di un controlôr USB nol è supuartât.
    Tu puedis cambiâ il gjenar di controlôr USB te videade dai detais de MV.

en: %s available in the default location
fur: %s disponibii te posizion predefinide

en: %s corresponds to multiple node devices
fur: %s al corispuint a dispositîfs di grops multiplis

en: %s must be above 5900, or -1 for auto allocation
fur: %s al scugne jessi plui di 5900 opûr -1 pe assegnazion automatiche

en: %s network
fur: Rêt %s

en: %s requires the admin-password to be set.
fur: %s al domande che e sedi stabilide la password dal aministradôr.

en: %s requires the user-password to be set.
fur: %s al domande che e sedi stabilide la password dal utent.

en: (Insert host mem)
fur: (Inserî memorie host)

en: --disk storage must be specified (override with --disk none)
fur: --disk memorie di archiviazion e scugne jessi specificade (passe sore cun --disk none)

en: --memory amount in MiB is required
fur: --memory cuantitât in MiB e je necessarie

en: 0.0
fur: 0,0

en: <b>%(volume)s's</b> available space: %(size)s
fur: Spazi disponibil in <b>%(volume)s</b>: %(size)s

en: <b>Applications</b>
fur: <b>Aplicazions</b>

en: <b>Autostart</b>
fur: <b>Inviament automatic</b>

en: <b>Basic Details</b>
fur: <b>Detais di base</b>

en: <b>Basic details</b>
fur: <b>Detais di base</b>

en: <b>Boot device order</b>
fur: <b>Ordin dispositîfs di inviament</b>

en: <b>CPU usage</b>
fur: <b>Utilizazion CPU</b>

en: <b>Configu_ration</b>
fur: <b>Configu_razion</b>

en: <b>Confirmations</b>
fur: <b>Confermis</b>

en: <b>Connectivity</b>
fur: <b>Conetivitât</b>

en: <b>Container init</b>
fur: <b>Init dal contignidôr</b>

en: <b>DNS domain name</b>
fur: <b>Non domini DNS</b>

en: <b>Dir_ect kernel boot</b>
fur: <b>Inviament dir_et dal kernel</b>

en: <b>Disk I/O</b>
fur: <b>I/O disc</b>

en: <b>General</b>
fur: <b>Gjenerâl</b>

en: <b>Graphical Consoles</b>
fur: <b>Consoles Grafichis</b>

en: <b>Hypervisor Details</b>
fur: <b>Detais dal hypervisor</b>

en: <b>IPv_4 configuration</b>
fur: <b>Configurazion IPv_4</b>

en: <b>IPv_6 configuration</b>
fur: <b>Configurazion IPv_6</b>

en: <b>Memory usage</b>
fur: <b>Utilizazion memorie</b>

en: <b>Memory</b>
fur: <b>Memorie</b>

en: <b>Network I/O</b>
fur: <b>I/O rêt</b>

en: <b>New VM Defaults</b>
fur: <b>Impostazions predefinidis pe gnove machine virtuâl</b>

en: <b>Operating Sys_tem</b>
fur: <b>Sis_teme operatîf</b>

en: <b>Panic Notifier</b>
fur: <b>Strument di notifiche panic</b>

en: <b>Random Number Generator</b>
fur: <b>Gjeneradôr di numars casuâi</b>

en: <b>Redirected device</b>
fur: <b>Dispositîf indreçât</b>

en: <b>Smartcard Device</b>
fur: <b>Dispositîf smartcard</b>

en: <b>Snapshot '%(name)s':</b>
fur: <b>Istantanie '%(name)s':</b>

en: <b>Sound Device</b>
fur: <b>Dispositîf audio</b>

en: <b>Stats Options</b>
fur: <b>Opzions des statistichis</b>

en: <b>Storage Volume Quota</b>
fur: <b>Cuote volum di archiviazion</b>

en: <b>TPM Device</b>
fur: <b>Dispositîf TPM</b>

en: <b>The console is currently unavailable</b>
fur: <b>La console pal moment no je disponibile</b>

en: <b>To_pology</b>
fur: <b>To_pologjie</b>

en: <b>Virtual Disk</b>
fur: <b>Disc virtuâl</b>

en: <b>Virtual Input Device</b>
fur: <b>Dispositîf di input virtuâl</b>

en: <b>Virtual Network Interface</b>
fur: <b>Interface di rêt virtuâl</b>

en: <b>Volumes</b>
fur: <b>Volums</b>

en: <b>insert type</b>
fur: <b>inserî gjenar</b>

en: <small><i>This was the most recently applied snapshot.</i></small>
fur: <small><i>Cheste e jere la plui resinte istantanie aplicade.</i></small>

en: <small>Failed to find a suitable default network.</small>
fur: <small>Impussibil cjatâ une rêt predefinide adate.</small>

en: <small>In most configurations, macvtap does not work for host to guest network communication.</small>
fur: <small>Te plui part des configurazions, macvtap nol funzione pe comunicazion di rêt di host a ospit .</small>

en: <small>Kernel/initrd settings can be configured with 'Customize before install' on the final page.</small>
fur: <small>Lis impostazions dal kernel/initrd a puedin jessi configuradis cun 'Personalizâ prime di instalâ' te pagjine finâl.</small>

en: <small>Overcommitting vCPUs can hurt performance</small>
fur: <small>Assegnâ masse CPUs virtuâls al pues comprometi lis prestazions</small>

en: <small>QEMU usermode session is not the virt-manager
    default. It is likely that any pre-existing QEMU/KVM
    guests will not be available. Networking options
    are very limited. </small>
fur: <small>La session usermode di QEMU no je chê predefinide
    di virt-manager. Al è facil che i ospits QEMU/KVM
    preesistents no sedin plui disponibii. Lis opzions di rêt
    a son une vore limitadis. </small>

en: <small>The OS directory tree must already exist. Creating an OS directory tree for remote
    connections is not yet supported.</small>
fur: <small>L'arbul di cartelis dal SO al à di esisti za. La creazion di un arbul di cartelis di SO par
    conessions rimotis no je ancjemò supuartade.</small>

en: <small>The OS directory tree must already exist. To enable OS directory tree creation,
    please install <a href="https://github.com/virt-manager/virt-bootstrap">virt-bootstrap</a></small>
fur: <small>L'arbul di cartelis dal SO al scugne esisti za. Par abilitâ la creazion di un arbul
    di cartelis di SO, instalâ <a href="https://github.com/virt-manager/virt-bootstrap">virt-bootstrap</a></small>

en: <small>This VM is currently running and will be forced off before being deleted</small>
fur: <small>Cheste MV e je cumò in esecuzion e si sfuarçarà di distudâle prime di eliminâle</small>

en: <small>XML editing is disabled in 'Preferences'. Only enable it if you know what you are doing.</small>
fur: <small>La modifiche dal XML e je disabilitade tes 'Preferencis'. Abilitile dome se tu sês sigûr di ce che tu fasis.</small>

en: <span size='large'>Clone virtual machine</span>
fur: <span size='large'>Clone machine virtuâl</span>

en: <span size='large'>Create a new virtual machine</span>
fur: <span size='large'>Cree une gnove machine virtuâl</span>

en: <span size='large'>Create snapshot</span>
fur: <span size='large'>Cree istantanie</span>

en: <span size='large'>Create storage pool</span>
fur: <span size='large'>Cree bacin di archiviazion</span>

en: <span size='large'>Create storage volume</span>
fur: <span size='large'>Cree volum di archiviazion</span>

en: <span size='large'>Create virtual network</span>
fur: <span size='large'>Cree rêt virtuâl</span>

en: <span size='large'>Migrate '%(vm)s'</span>
fur: <span size='large'>Migre '%(vm)s'</span>

en: <span size='small'>Cloning does <u>not</u> alter the guest OS contents. If you need to do things
    like change passwords or static IPs, please see the virt-sysprep(1) tool.</span>
fur: <span size='small'>La clonazion <u>no</u> modifiche i contignûts dal SO ospit. Se ti covente fâ
    robis come cambiâ password o IP statics, viôt il strument virt-sysprep(1).</span>

en: <span size='small'>Warning: %s</span>
fur: <span size='small'>Avertiment: %s</span>

en: A hostname is required for remote connections.
fur: Un non host al è necessari pes conessions rimotis.

en: A remotely accessible libvirt URI is required for tunneled migration, but the selected connection is a local URI. Libvirt will reject this unless you add a transport.
fur: Pe migrazion vie tunel al ven domandât un URI libvirt che si pues acedi di lontan, ma la conession selezionade e je un URI locâl. Libvirt le refudarà gjavant il câs che no tu zontis une modalitât di traspuart.

en: A storage path must be specified.
fur: Si scugne specificâ un percors di archiviazion.

en: A storage path to import is required.
fur: Un percors di archiviazion par impuartâ al è necessari.

en: A template name is required.
fur: Un non di model al è necessari.

en: A valid destination connection must be selected.
fur: Si scugne selezionâ une conession di destinazion valide.

en: A virtualization connection can be manually added via File->Add Connection
fur: Al è pussibil zontâ a man une conession di virtualizazion tramit File -> Zonte conession

en: A_dd Hardware
fur: Z_onte hardware

en: A_llow unsafe:
fur: Per_met pericolôs:

en: A_uto
fur: A_utomatiche

en: A_uto (Port %(port)d)
fur: A_utomatiche (puarte %(port)d)

en: A_utoconnect:
fur: Conession a_utomatiche:

en: A_utomatically detect from the installation media / source
fur: Rileve in a_utomatic dal supuart o de sorzint di instalazion

en: A_utostart:
fur: Inviament a_utomatic:

en: Absolute Movement
fur: Moviment assolût

en: Ac_tion:
fur: A_zion:

en: Active
fur: Atîf

en: Add Connection
fur: Zonte conession

en: Add Network
fur: Zonte rêt

en: Add New Virtual Hardware
fur: Zonte gnûf hardware virtuâl

en: Add Pool
fur: Zonte bacin

en: Add a New Storage Pool
fur: Zontâ un gnûf bacin di archiviazion

en: Add a Storage Volume
fur: Zontâ un volum di archiviazion

en: Add given file to root of initrd from --location
fur: Zonte il file indicât ae lidrîs di initrd di --location

en: Additional arguments to pass to the install kernel booted from --location
fur: Argoments adizionâi di passâ al kernel di instalazion inviât di --location

en: Additionally, there were errors removing certain storage devices:
fur: In diplui, a jerin erôrs tal gjavâ cierts dispositîfs di archiviazion:

en: Addr_ess:
fur: Dir_ezion:

en: Address
fur: Direzion

en: Address:
fur: Direzion:

en: Advanced _options
fur: _Opzions avanzadis

en: Advanced options
fur: Opzions avanzadis

en: All interfaces
fur: Dutis lis interfacis

en: Always
fur: Simpri

en: An OS directory path is required.
fur: Un percors de cartele dal SO al è necessari.

en: An application path is required.
fur: Un percors di aplicazion al è necessari.

en: An init path must be specified
fur: Si scugne specificâ un percors di init

en: An install media selection is required.
fur: Une selezion dal supuart di instalazion e je necessarie.

en: An install method must be specified
    (%(methods)s)
fur: Un metodi di instalazion al scugne jessi specificât
    (%(methods)s)

en: An install tree is required.
fur: Un arbul di instalazion al è necessari.

en: Any physical device
fur: Cualsisei dispositîf fisic

en: Application Default
fur: Predefinît de aplicazion

en: Application container
fur: Contignidôr de aplicazion

en: Application default
fur: Predefinît de aplicazion

en: Apply pool changes
fur: Apliche modifichis al bacin

en: Architecture '%s' is not installable
fur: No si pues instalâ la architeture '%s'

en: Architecture options
fur: Opzions architeture

en: Architecture:
fur: Architeture:

en: Are you sure you want to add this device?
fur: Zontâ pardabon chest dispositîf?

en: Are you sure you want to delete the storage?
fur: Eliminâ pardabon la memorie di archiviazion?

en: Are you sure you want to force poweroff '%s'?
fur: Sfuarçâ pardabon il distudament di '%s'?

en: Are you sure you want to force reset '%s'?
fur: Sfuarçâ pardabon il tornâ a inizializâ '%s'?

en: Are you sure you want to pause '%s'?
fur: Meti pardabon in pause '%s'?

en: Are you sure you want to permanently delete the network %s?
fur: Eliminâ pardabon par simpri la rêt %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the pool %s?
fur: Eliminâ par simpri il bacin '%s'?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected snapshots?
fur: Eliminâ pardabon par simpri lis istantaniis selezionadis?

en: Are you sure you want to permanently delete the volume %s?
fur: Eliminâ pardabon par simpri il volum %s?

en: Are you sure you want to poweroff '%s'?
fur: Distudâ pardabon '%s'?

en: Are you sure you want to reboot '%s'?
fur: Pardabon tornâ a inviâ '%s'?

en: Are you sure you want to remove this device?
fur: Gjavâ pardabon chest dispositîf?

en: Are you sure you want to run the snapshot '%(name)s'? All the disk and configuration changes since the last snapshot was created will be discarded.
fur: Eseguî pardabon la istantanie '%(name)s'? Partint de creazion de ultime istantanie, dutis lis modifichis fatis tai discs e te configurazion a vignaran scartadis.

en: Are you sure you want to run the snapshot '%(name)s'? All the disk changes since the last snapshot was created will be discarded.
fur: Eseguî pardabon la istantanie '%(name)s'? Partint de creazion de ultime istantanie, dutis lis modifichis fatis tai discs a vignaran scartadis.

en: Are you sure you want to save '%s'?
fur: Salvâ pardabon '%s'?

en: Authentication required
fur: Autenticazion necessarie

en: Auto
fur: Automatic

en: Auto _resize VM with window
fur: _Ridimensione in automatic la MV cul barcon

en: Auto redirect on USB attach
fur: Indrece in automatic al tacâ sul USB

en: B_rowse
fur: Sga_rfe

en: B_rowse...
fur: S_garfe...

en: Begin Installation
fur: Scomence la instalazion

en: Bind host:
fur: Host vincul:

en: Boot Options
fur: Opzions di inviament

en: Boot from the network using the PXE protocol
fur: Invie de rêt doprant il protocol PXE

en: Booted
fur: Inviât

en: Bootstraping container
fur: Inviament dal contignidôr

en: Bridge device...
fur: Dispositîf puint...

en: Bro_wse
fur: S_garfe

en: Bro_wse...
fur: Sgar_fe...

en: Browse
fur: Esplore

en: Browse local filesystem
fur: Esplore il filesystem locâl

en: Build guest around an existing disk image
fur: Costruìs l'ospit tor ator di une imagjin disc esistente

en: Builtin RNG
fur: RNG incorporât

en: By default libvirt will refuse to migrate a VM for certain configurations that could lead to malfunctioning guests, like if a disk's cache mode is not 'none'.
    
    Enabling this option tells libvirt to skip those checks.
fur: Par impostazion predefinide, libvirt al refudarà di migrâ une machine virtuâl par determinadis configurazions che a podaressin puartâ a malfuzionaments dai ospits, come cuant che la modalitât cache dal disc e je diviersi di 'none'.
    
    La abilitazion di cheste opzion e indiche a libvirt di saltâ chescj controi.

en: By default, the migrated VM config is removed from the source host, and saved persistently on the destination host. The destination host is considered the new home of the VM.
    
    If 'temporary' is selected, the migration is considered only a temporary move: the source host maintains a copy of the VM config, and the running copy moved to the destination is only transient, and will disappear when it is shutdown.
fur: Di norme, la configurazion de machine virtuâl migrade e ven gjavade dal host sorzint e salvade in mût persistent sul host di destinazion. L'host di destinazion al ven considerât la gnove cjase de machine virtuâl.
    
    Se al ven selezionât 'Spostament temporani', la migrazion e ven considerade dome un trasferiment temporani: l'host sorzint al ten une copie de configurazion de machine virtuâl e il spostament de copie in esecuzion viers la destinazion e je dome temporanie, cheste e sparirà cuant che e vignarà distudade.

en: CD-ROM installation media
fur: Supuart di instalazion CD-ROM

en: CDROM device
fur: Dispositîf CDROM

en: CDROM/ISO installs not available for paravirt guests.
fur: Lis instalazions di CDROM/ISO no son disponibilis pai ospits paravirt.

en: CPU _default:
fur: CPU pre_definide:

en: CPU model and features. Ex:
    --cpu coreduo,+x2apic
    --cpu host-passthrough
fur: Model di CPU e funzionalitâts. Es.:
    --cpu coreduo,+x2apic
    --cpu host-passthrough

en: CPU usage
fur: Utilizazion de CPU

en: CPUs:
fur: CPU:

en: C_PUs:
fur: C_PU:

en: C_hoose the operating system you are installing:
fur: S_ielzi il sisteme operatîf di instalâ:

en: C_onnection:
fur: C_onession:

en: C_reate a disk image for the virtual machine
fur: C_reâ une imagjin disc pe machine virtuâl

en: C_ustomize configuration before install
fur: Pers_onalizâ la configurazion prime di instalâ

en: Ca_pacity:
fur: Ca_pacitât:

en: Cac_he mode:
fur: Modalitât cac_he:

en: Can't specify more than one of VNC, SDL, --graphics or --nographics
fur: Impussibil specificâ plui di un tra VNC, SDL, --graphics o --nographics

en: Cancel and close dialog
fur: Anule e siere il dialic

en: Cancelling job...
fur: Daûr a anulâ il lavôr...

en: Cannot access install tree on remote connection: %s
fur: Impussibil acedi al arbul di instalazion su la conession esterne: %s

en: Cannot delete SCSI device.
fur: Impussibil eliminâ il dispositîf SCSI.

en: Cannot delete iSCSI share.
fur: Impussibil eliminâ la condivision iSCSI.

en: Cannot delete unmanaged block device.
fur: Impussibil eliminâ il dispositîf a blocs no gjestît.

en: Cannot delete unmanaged remote storage.
fur: Impussibil eliminâ la archiviazion rimote no gjestide.

en: Cannot display graphical console type '%s'
fur: Impussibil visualizâ il gjenar di console grafiche '%s'

en: Cannot inspect VM on remote connection
fur: Impussibil ispezionâ une MV intune conession lontane

en: Cannot mix --file, --nonsparse, or --file-size with --disk options. Use --disk PATH[,size=SIZE][,sparse=yes|no]
fur: Impussibil miscliçâ lis opzions --file, --nonsparse o --file-size cun --disk. Doprâ --disk PERCORS[,size=DIMENSION][,sparse=yes|no]

en: Cannot mix --graphics and old style graphical options
fur: Impussibil miscliçâ --graphics e lis opzions grafichis in vecjo stîl

en: Cannot remove controller while devices are attached.
fur: Impussibil gjavâ il controlôr se al à dispositîfs tacâts.

en: Cannot remove last video device while Graphics/Display is attached.
fur: Impussibil gjavâ l'ultin dispositîf video intant che e je colegade la grafiche o un display.

en: Cannot set initrd without specifying a kernel path
fur: Impussibil stabilî initrd cence specificâ un percors dal kernel

en: Cannot set kernel arguments without specifying a kernel path
fur: Impussibil stabilî i argoments dal kernel cence specificâ un percors dal kernel

en: Cannot specify storage and use --nodisks
fur: Impussibil specificâ la memorie di archiviazion e doprâ --nodisks

en: Cannot use %(option1)s and %(option2)s at the same time
fur: impussibil doprâ %(option1)s e %(option2)s tal stes timp

en: Cannot use local storage on remote connection.
fur: Impussibil doprâ une memorie di archiviazion locâl suntune conession lontane.

en: Cannot use storage %(path)s: %(err)s
fur: Impussibil doprâ la memorie di archiviazion %(path)s: %(err)s

en: Change guest resolution when the guest window size is changed. Only works with properly configured guest using spice and the desktop agent.
fur: Modifiche la risoluzion dal ospit (guest) cuant che e ven cambiade la dimension dal barcon dal ospit. Al funzione dome cuntun ospit configurât in maniere adeguade doprant Spice e l'agjent pal scritori.

en: Change storage path
fur: Modifiche percors dal archivi

en: Change...
fur: Cambie...

en: Channel
fur: Canâl

en: Channel %(name)s
fur: Canâl %(name)s

en: Channel %(type)s
fur: Canâl %(type)s

en: Channel Device
fur: Dispositîf canâl

en: Check to save password, uncheck to forget password.
fur: Selezione par salvâ la password, deselezione par dismenteâle.

en: Checking for virtualization packages...
fur: Control dai pachets di virtualizazion...

en: Choose Memory and CPU settings:
fur: Sielzi lis impostazions di memorie e CPU:

en: Choose Storage Volume
fur: Selezionâ il volum di archiviazion

en: Choose _ISO or CDROM install media:
fur: Sielzi un supuart di instalazion _ISO o CDROM:

en: Choose how you would like to install the operating system
fur: Sielzi ce mût che si desidere instalâ il sisteme operatîf

en: Choose source path
fur: Sielç percors sorzint

en: Choose target directory
fur: Sielç cartele di destinazion

en: Choose the container type
fur: Sielzi il gjenar di contignidôr

en: Choose the selected volume
fur: Sielç il volum selezionât

en: Choose virtualization type
fur: Sielzi il gjenar di virtualizazion

en: Clear CPU configuration
fur: Nete configurazion de CPU

en: Clone Virtual Machine
fur: Clone Machine Virtuâl

en: Clone onto existing storage volume is not currently supported: '%s'
fur: La clonazion intun volum di archiviazion in chest moment nol è supuartât: '%s'

en: Clone this disk
fur: Clone chest disc

en: Cloning %(srcfile)s
fur: Clonazion di %(srcfile)s

en: Cloning rbd volumes is not yet supported.
fur: La clonazion di volums rbd in chest moment no je supuartade.

en: Cloning will overwrite the existing file
fur: La clonazion e sorescrivarà il file esistent

en: Co_nnect
fur: Co_net

en: Configure SMBIOS System Information. Ex:
    --sysinfo host
    --sysinfo bios.vendor=MyVendor,bios.version=1.2.3,...
fur: Configure lis informazions di sisteme SMBIOS. Es.:
    --sysinfo host
    --sysinfo bios.vendor=GnoVendidôr,bios.version=1.2.3,...

en: Configure SSH key access for the remote host, or install an SSH askpass package locally.
fur: Configure l'acès cun clâf SSH al host lontan, opûr instale in locâl un pachet SSH askpass.

en: Configure VM launch security (e.g. SEV memory encryption). Ex:
    --launchSecurity type=sev,cbitpos=47,reducedPhysBits=1,policy=0x0001,dhCert=BASE64CERT
    --launchSecurity sev
fur: Configure la sigurece di inviament de MV (p.e. cifradure de memorie SEV). Es.:
    --launchSecurity type=sev,cbitpos=47,reducedPhysBits=1,policy=0x0001,dhCert=BASE64CERT
    --launchSecurity sev

en: Configure VM lifecycle management policy
fur: Configure la politiche di gjestion dal cicli di vite de MV

en: Configure VM power management features
fur: Configure lis funzionalitâts di gjestion energjetiche de MV

en: Configure VM resource partitioning (cgroups)
fur: Configure il partizionament des risorsis de MV (cgroups)

en: Configure a guest RNG device. Ex:
    --rng /dev/urandom
fur: Configure un dispositîf RNG pal ospit. Es:
    --rng /dev/urandom

en: Configure a guest TPM device. Ex:
    --tpm /dev/tpm
fur: Configure un dispositîf TPM pal ospit. Es.:
    --tpm /dev/tpm

en: Configure a guest communication channel
fur: Configure un canâl di comunicazion pal ospit

en: Configure a guest input device. Ex:
    --input tablet
    --input keyboard,bus=usb
fur: Configure un dispositîf di input pal ospit. Es.:
    --input tablet
    --input keyboard,bus=usb

en: Configure a guest memballoon device. Ex:
    --memballoon model=virtio
fur: Configure un dispositîf memballoon (balon di memorie) pal ospit. Es.:
    --memballoon model=virtio

en: Configure a guest memory device. Ex:
    --memdev dimm,target.size=1024
fur: Configure un dispositîf di memorie pal ospit. Es.:
    --memdev dimm,target.size=1024

en: Configure a guest network interface. Ex:
    --network bridge=mybr0
    --network network=my_libvirt_virtual_net
    --network network=mynet,model=virtio,mac=00:11...
    --network none
    --network help
fur: Configure une interface di rêt pal ospit. Es.:
    --network bridge=miobr0
    --network network=mê_rêt_virtuâl_di_libvirt
    --network network=mêrêt,model=virtio,mac=00:11...
    --network none
    --network help

en: Configure a guest panic device. Ex:
    --panic default
fur: Configure un dispositîf di panic pal ospit. Es.:
    --panic default

en: Configure a guest parallel device
fur: Configure un dispositîf paralêl pal ospit

en: Configure a guest redirection device. Ex:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000
fur: Configure un dispositîf di indreçament pal ospit. Es.:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000

en: Configure a guest serial device
fur: Configure un dispositîf seriâl pal ospit

en: Configure a guest smartcard device. Ex:
    --smartcard mode=passthrough
fur: Configure un dispositîf smartcard pal ospit. Es.:
    --smartcard mode=passthrough

en: Configure a guest watchdog device
fur: Configure un dispositîf di watchdog (vuardian) pal ospit

en: Configure a text console connection between the guest and host
fur: Configure une conession de console di test tra l'ospit e l'host

en: Configure an IOMMU device. Ex:
    --iommu model=intel,driver.aw_bits=48
fur: Configure un dispositîf IOMMU. Es.:
    --iommu model=intel,driver.aw_bits=48

en: Configure grab key combination
fur: Configurâ la cumbinazion di tascj pe cature

en: Configure guest boot settings. Ex:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (for containers)
fur: Configure lis impostazions di inviament dal ospit. Es.:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (pai contignidôrs)

en: Configure guest console auto connect. Example:
    --autoconsole text
    --autoconsole graphical
    --autoconsole none
fur: Configure la conession automatiche de console dal ospit. Esempli:
    --autoconsole text
    --autoconsole graphical
    --autoconsole none

en: Configure guest display settings. Ex:
    --graphics spice
    --graphics vnc,port=5901,listen=0.0.0.0
    --graphics none
fur: Configure lis impostazions dal display dal ospit. Es.:
    --graphics spice
    --graphics vnc,port=5901,listen=0.0.0.0
    --graphics none

en: Configure guest memory allocation. Ex:
    --memory 1024 (in MiB)
    --memory memory=1024,currentMemory=512
fur: Configure la assegnazion de memorie pal ospit. Es.:
    --memory 1024 (in MiB)
    --memory memory=1024,currentMemory=512

en: Configure guest metadata. Ex:
    --metadata name=foo,title="My pretty title",uuid=...
    --metadata description="My nice long description"
fur: Configure i metadâts dal ospit. Es.:
    --metadata name=foo,title="Gno biel titul",uuid=...
    --metadata description="La mê ninine e lungje descrizion"

en: Configure guest sound device emulation
fur: Configure la emulazion dal dispositîf sonôr dal ospit

en: Configure guest video hardware.
fur: Configure l'hardware video pal ospit.

en: Configure guest vsock sockets. Ex:
    --vsock cid.auto=yes
    --vsock cid.address=7
fur: Configure i sockets vsock pal ospit. Es.:
    --vsock cid.auto=yes
    --vsock cid.address=7

en: Configure physical USB/PCI/etc host devices to be shared with the guest
fur: Configure i dispositîfs host fisics USB/PCI/e v.i. par condividiju cul ospit

en: Connect to _remote host over SSH
fur: Conet al host _rimot vie SSH

en: Connect to hypervisor with libvirt URI
fur: Conession al hypervisor cul URI di libvirt

en: Connecting
fur: Daûr a coneti

en: Connecting to graphical console for guest
fur: Daûr a conetisi ae console grafiche pal ospit

en: Connection does not support host device enumeration
fur: La conession no supuarte la enumerazion dai dispositîfs di host

en: Connection does not support storage management.
fur: La conession no supuarte la gjestion de memorie di archiviazion.

en: Connection not active.
fur: Conession inative.

en: Connection:
fur: Conession:

en: Console Device
fur: Dispositîf console

en: Console autoconnec_t:
fur: Conession au_tomatiche de console:

en: Console for device type '%s' is not supported
fur: La console pal gjenar di dispositîf '%s' no je supuartade

en: Controller
fur: Controlôr

en: Controller %(controller)s
fur: Controlôr %(controller)s

en: Controller %(controller)s %(index)s
fur: Controlôr %(controller)s %(index)s

en: Copy Volume Path
fur: Copie il percors dal volum

en: Copy host CP_U configuration
fur: Copiâ la configurazion CP_U dal host

en: Could not build storage pool: %s
fur: Impussibil costruî il bacin di archiviazion: %s

en: Could not define storage pool: %s
fur: Impussibil definî il bacin di archiviazion: %s

en: Could not detect a default hypervisor. Make sure the appropriate QEMU/KVM virtualization packages are installed to manage virtualization on this host.
fur: Impussibil rilevâ un hypervisor predefinît. Controle che i pachets di virtualizazion QEMU/KVM juscj a sedin instalâts par gjestî la virtualizazion su chest host.

en: Could not detect a local session: if you are running virt-manager over ssh -X or VNC, you may not be able to connect to libvirt as a regular user. Try running as root.
fur: Impussibil rilevâ une session locâl: se tu stâs eseguint virt-manager sore di ssh -X o VNC, tu podaressis no rivâ a colegâti a libvirt tant che sempliç utent. Prove a eseguî come root.

en: Could not determine original disk information: %s
fur: Nol è stât pussibil determinâ lis informazion dal disc origjinâl: %s

en: Could not find an installable distribution at URL '%s'
fur: No je stade cjatade une distribuzion che si pues instalâ al URL '%s'

en: Could not find domain '%(domain)s': %(error)s
fur: Nol è stât pussibil cjatâ il domini '%(domain)s': %(error)s

en: Could not find specified device in the inactive VM configuration: %s
fur: Impussibil cjatâ il dispositîf specificât te configurazion de MV inative: %s

en: Could not remove old vm '%(vm)s': %(error)s
fur: Impussibil gjavâ la vecje MV '%(vm)s': %(error)s

en: Could not set pool autostart flag: %s
fur: Impussibil configurâ la opzion pal inviament automatic dal bacin: %s

en: Could not start storage pool: %s
fur: Impussibil inviâ il bacin di archiviazion: %s

en: Could not start virtual network '%(device)s': %(error)s
fur: Nol è stât pussibil inviâ la rêt virtuâl '%(device)s': %(error)s

en: Could not use path '%(path)s' for cloning: %(error)s
fur: Nol è stât pussibil doprâ il percors '%(path)s' pe clonazion: %(error)s

en: Couldn't acquire file %(url)s: %(error)s
fur: Impussibil acuisî il file %(url)s: %(error)s

en: Couldn't create default storage pool '%(path)s': %(error)s
fur: Impussibil creâ il bacin di archiviazion predefinît '%(path)s': %(error)s

en: Couldn't find kernel for install tree.
fur: Nol è stât pussibil cjatâ il kernel pal arbul di instalazion.

en: Crashed
fur: Colassât

en: Create OS directory tree from container image
fur: Cree un arbul di cartelis di SO partint de imagjin di un contignidôr

en: Create a new disk (c_lone) for the virtual machine
fur: Creâ un gnûf disc (c_lonât) pe machine virtuâl

en: Create a new virtual machine
fur: Cree une gnove machine virtuâl

en: Create a new virtual machine from specified install media.
fur: Cree une gnove machine virtuâl dal supuart di instalazion specificât.

en: Create a new virtual network
fur: Creâ une gnove rêt virtuâl

en: Create a storage unit to be used directly by a virtual machine.
fur: Creâ une unitât di archiviazion di doprâ daurman intune machine virtuâl.

en: Create new snapshot
fur: Cree une gnove istantanie

en: Create new volume
fur: Cree un gnûf volum

en: Create snapshot
fur: Cree istantanie

en: Creating Virtual Machine
fur: Daûr a creâ la Machine Virtuâl

en: Creating device
fur: Daûr a creâ il dispositîf

en: Creating domain...
fur: Daûr a creâ il domini...

en: Creating root file system in a non-empty directory might fail due to file conflicts.
    Would you like to continue?
fur: La creazion di un filesystem lidrîs intune cartele no vueide e podarès falî par vie di
    conflits tra files. Desideristu continuâ distès?

en: Creating snapshot
fur: Creazion de istantanie

en: Creating storage pool...
fur: Daûr a creâ il bacin di archiviazion...

en: Creating storage volume...
fur: Daûr a creâ il volum di archivaizion...

en: Creating the storage pool may take a while...
fur: La creazion dal bacin di archiviazion e podarès tirâle a dilunc...

en: Creating the storage volume may take a while...
fur: La creazion dal volum di archiviazion e podarès tirâle a dilunc...

en: Creating the virtual network may take a while...
fur: La creazion de rêt virtuâl e podarès tirâle a dilunc...

en: Creating virtual machine clone '%s'
fur: Daûr a creâ il clon de machine virtuâl '%s'

en: Creating virtual machine clone '%s' and selected storage (this may take a while)
fur: Daûr a creâ il clon de machine virtuâl '%s' e la memorie di archiviazion selezionade (al podarès tirâle a dilunc)

en: Creating virtual machine snapshot
fur: Creazion de istantanie de machine virtuâl

en: Creating virtual network...
fur: Daûr a creâ de rêt virtuâl...

en: Credentials for accessing the source registry
fur: Credenziâls par jentrâ tal regjistri sorzint

en: Cu_stom URI:
fur: URI per_sonalizât:

en: Current a_llocation:
fur: A_ssegnazion corinte:

en: Cust_om
fur: Pers_onalizât

en: Custom URI...
fur: URI personalizât...

en: Custom: %(path)s
fur: Personalizât: %(path)s

en: DHCP range:
fur: Interval DHCP:

en: D_TB path:
fur: Percors D_TB:

en: D_escription:
fur: D_escrizion:

en: De_vice name:
fur: Non _dispositîf:

en: De_vice:
fur: Di_spositîf:

en: Default CPU setting for new VMs. This is typically a tradeoff between performance
    and migration compatibility: if using the 'copy host' option, your servers will need
    identical CPUs in order to migrate the VM.
fur: Impostazion predefinide de CPU pes gnovis machinis virtuâls. Di solit chest al è un compromès tra prestazions
    e compatibilitât de migrazion: se e ven doprade la opzion “copy host”, i servidôrs a varan bisugne
    di CPUs identichis par podê migrâ la machine virtuâl.

en: Default storage format for new disk images.
fur: Formât di archiviazion predefinît pes gnovis imagjins dai discs.

en: Delete '%(vmname)s'
fur: Elimine '%(vmname)s'

en: Delete Network
fur: Elimine rêt

en: Delete Pool
fur: Elimine bacin

en: Delete Virtual Machine
fur: Elimine Machine Virtuâl

en: Delete _associated storage files
fur: Elimine i files di archiviazion _associâts

en: Delete selected snapshot
fur: Elimine la istantanie selezionade

en: Delete volume
fur: Elimine volum

en: Deleting path '%s'
fur: Eliminazion dal percors '%s'

en: Deleting snapshot
fur: Eliminazion de istantanie

en: Deleting snapshot '%s'
fur: Eliminazion de istantanie '%s'

en: Deleting virtual machine '%s'
fur: Daûr a eliminâ la machine virtuâl '%s'

en: Deleting virtual machine '%s' and selected storage (this may take a while)
fur: Daûr a eliminâ la machine virtuâl '%s' e la memorie di archiviazion selezionade (al podarès tirâle a dilunc)

en: Depending on the device, this may take a few minutes to complete.
fur: In base al dispositîf, al podarès stâ un pôcs di minûts par finî.

en: Description:
fur: Descrizion:

en: Destination path is not directory: %s
fur: Il percors de destinazion nol è une cartele: %s

en: Destroyed
fur: Distrut

en: Details
fur: Detais

en: Detecting...
fur: Rilevament...

en: Device Options
fur: Opzions dispositîf

en: Device _List:
fur: _Liste dispositîfs:

en: Device _Path:
fur: _Percors dispositîf:

en: Device _Type:
fur: _Gjenar di dispositîf:

en: Device could not be removed from the running machine
fur: Il dispositîf nol pues jessi gjavât de machine in esecuzion

en: Device mode_l:
fur: Mode_l dispositîf:

en: Device re_moval:
fur: Ri_mozion dispositîf:

en: Device type '%s' requires a path
fur: Il gjenar di dispositîf '%s' al pretint un percors

en: Device type:
fur: Gjenar dispositîf:

en: Device:
fur: Dispositîf:

en: Devices:
fur: Dispositîfs:

en: Did not find a matching node device for '%s'
fur: Impussibil cjatâ un dispositîf di grop corispondent par '%s'

en: Did not find any UEFI binary path for arch '%s'
fur: No ai cjatât nissun percors di binaris UEFI pe architeture '%s'

en: Direct
fur: Diret

en: Directory tree installs typically do not work unless extra kernel args are passed to point the installer at a network accessible install tree.
fur: Lis instalazions di un arbul di cartelis di solit no funzionin gjavant il câs che a vegnin passâts argoments adizionâi al kernel par indicâ al instaladôr dulà lâ a cjatâ un arbul di instalazion che si rive a doprâ vie rêt.

en: Disabled
fur: Disabilitât

en: Disabled in preferences dialog.
fur: Disabilitât tal dialic des preferencis.

en: Discard mod_e:
fur: Mo_dalitât dal scartâ:

en: Disconnected
fur: Disconetût

en: Disk %(path)s is already in use by other guests %(names)s.
fur: Il disc %(path)s al è za doprât di altris ospits %(names)s.

en: Disk '%(path)s' is already in use by other guests %(names)s
fur: Il disc '%(path)s' al è za doprât dai altris ospits %(names)s

en: Disk I/O
fur: I/O dal disc

en: Disk b_us:
fur: B_us dal disc:

en: Disk bus:
fur: Bus disc:

en: Disk device
fur: Dispositîf disc

en: Disk network type '%s' is not cloneable.
fur: Nol è pussibil clonâ il gjenar di rêt dal disc '%s'.

en: Disk path '%s' does not exist.
fur: Il percors dal disc '%s' nol esist.

en: Disk target: %s
fur: Destinazion dal disc: %s

en: Display %s
fur: Visôr %s

en: Distro install URL, eg. https://host/path. See man page for specific distro examples.
fur: URL instalazion distribuzion, p.e. https://host/percors. Viôt la pagjine man par esemplis di cualchi specifiche distribuzion.

en: Do not verify TLS certificates of registry
fur: No sta verificâ i certificâts TLS dal regjistri

en: Do you really want to use the device?
fur: Desideristu doprâ il dispositîf?

en: Do you really want to use the disk?
fur: Doprâ pardabon il disc?

en: Do you want to correct this now?
fur: Desideristu comedâ il probleme cumò?

en: Domain '%s' was not found.
fur: Il domini '%s' nol è stât cjatât.

en: Domain creation completed.
fur: Creazion dal domini completade.

en: Domain has crashed.
fur: Il domini al è colassât.

en: Domain has shutdown. Continuing.
fur: Il domini al è stât distudât. Si continue.

en: Domain install interrupted.
fur: Instalazion dal domini interote.

en: Domain installation does not appear to have been successful.
    If it was, you can restart your domain by running:
      %s
    otherwise, please restart your installation.
fur: E somee che la instalazion dal domini no sedi lade ben.
    Se nol è cussì, tu puedis tornâ a fâ partî il to domini eseguint:
      %s
    in câs contrari, par plasê torne invie la instalazion.

en: Domain to clone must be shutoff.
fur: Il domini di clonâ al à di sei distudât.

en: Domain type 'vz' doesn't support transient installs.
fur: Il gjenar di domini 'vz' nol supuarte lis instalazions transitoris.

en: Domain:
fur: Domini:

en: Don't ask about these directories again.
fur: No sta fâ plui domandis su chestis cartelis.

en: Don't ask me again
fur: No sta domandâmi plui

en: Don't automatically try to connect to the guest console
fur: No sta provâ in automatic a coneti la console dal ospit

en: Don't boot guest after completing install.
fur: No sta inviâ l'ospit dopo vê completât la instalazion.

en: Don't check name collision, overwrite any guest with the same name.
fur: No sta controlâ la colision dal non, sorescrîf cualsisei ospit cul stes non.

en: Don't know how to create storage for path '%s'. Use libvirt APIs to manage the parent directory as a pool first.
fur: No si sa cemût creâ l'archivi pal percors '%s'. Doprâ prime lis APIs di libvirt par gjestî la cartele principâl come un bacin.

en: Don't know how to generate nodedev for mdev type id '%s'
fur: No sai cemût gjenerâ nodedev pal id di gjenar mdev '%s'

en: Don't know how to match device type '%(device_type)s' property '%(property_name)s'
fur: No si sa cemût imbinâ la proprietât '%(property_name)s' dal gjenar di dispositîf '%(device_type)s'

en: Don't know how to setup UEFI for arch '%s'
fur: No sai cemût configurâ l'UEFI pe architeture '%s'

en: Don't warn me again.
fur: No sta visâmi plui.

en: Dump guest memory core
fur: Tire jù il nuclei di memorie dal ospit

en: Dumping
fur: Daûr a butâ jù

en: E_xport filesystem as readonly mount
fur: E_spuarte il filesystem pal montaç in dome-leture

en: Emulator:
fur: Emuladôr:

en: Ena_ble direct kernel boot
fur: A_bilitâ inviament diret dal kernel

en: Enable DHCPv4
fur: Abilitâ DHCPv4

en: Enable DHCPv6
fur: Abilitâ DHCPv6

en: Enable _XML editing
fur: Abilite la modifiche dal _XML

en: Enable _system tray icon
fur: Abilite la icone te guantiere di _sisteme

en: Enable available CPU security flaw mitigations
fur: Abilite lis moderazions disponibilis dai difiets di sigurece des CPUs

en: Enable boot me_nu
fur: Abilitâ il me_nù di inviament

en: Enable libgues_tfs VM introspection
fur: Abilite la introspezion de MV cun libgues_tfs

en: Enable or disable validation checks. Example:
    --check path_in_use=off
    --check all=off
fur: Abilite o disabilite i controi di validazion. Esempli:
    --check path_in_use=off
    --check all=off

en: Enable user namespace for LXC container. Ex:
    --idmap uid.start=0,uid.target=1000,uid.count=10
fur: Abilite il spazi-non dal utent pal contignidôr LXC. Es.:
    --idmap uid.start=0,uid.target=1000,uid.count=10

en: Encountered SPICE %(error-name)s
fur: Riscontrât %(error-name)s di SPICE

en: End:
fur: Fin:

en: Entropy Gathering Daemon
fur: Demoni di racuelte de entropie

en: Error Removing Device: %s
fur: Erôr te rimozion dal dispositîf: %s

en: Error applying changes: %s
fur: Erôr tal aplicâ lis modifichis: %s

en: Error building XML: %s
fur: Erôr tal costruî XML: %s

en: Error building device XML: %s
fur: Erôr tal costruî il XML dal dispositîf: %s

en: Error cancelling migrate job: %s
fur: Erôr tal anulâ il lavôr di migrazion: %s

en: Error cancelling save job: %s
fur: Erôr tal anulâ il lavôr di salvament: %s

en: Error changing VM configuration: %s
fur: Erôr tal cambiâ la configurazion de MV: %s

en: Error changing autostart value: %s
fur: Erôr tal cambiâ il valôr di autostart: %s

en: Error changing network settings: %s
fur: Erôr tal modificâ lis impostazions di rêt: %s

en: Error changing pool settings: %s
fur: Erôr tal cambiâ lis impostazions dal bacin: %s

en: Error cloning diskimage %(inputpath)s to %(outputpath)s: %(error)s
fur: Erôr te clonazion de imagjin disc %(inputpath)s a %(outputpath)s: %(error)s

en: Error connecting to graphical console:
    %s
fur: Erôr dilunc la conession ae console grafiche:
    %s

en: Error connecting to text console: %s
fur: Erôr tal conetisi ae console testuâl: %s

en: Error continuing install: %s
fur: Erôr tal continuâ la instalazion: %s

en: Error creating pool: %s
fur: Erôr tal creâ il bacin: %s

en: Error creating snapshot: %s
fur: Erôr tal creâ la istantanie: %s

en: Error creating virtual machine clone '%(vm)s': %(error)s
fur: Erôr tal creâ il clon de machine virtuâl '%(vm)s': %(error)s

en: Error creating virtual network: %s
fur: Erôr tal creâ la rêt virtuâl: %s

en: Error creating vol: %s
fur: Erôr tal creâ il vol: %s

en: Error deleting network '%s'
fur: Erôr tal eliminâ la rêt '%s'

en: Error deleting pool '%s'
fur: Erôr tal eliminâ il bacin '%s'

en: Error deleting snapshot '%s'
fur: Erôr tal eliminâ la istantanie '%s'

en: Error deleting virtual machine '%(vm)s': %(error)s
fur: Erôr tal eliminâ la machine virtuâl '%(vm)s': %(error)s

en: Error deleting volume '%s'
fur: Erôr tal eliminâ il volum '%s'

en: Error initializing spice USB device widget
fur: Erôr tal inizializâ il widget dal dispositîf USB spice

en: Error inspection VM: %s
fur: Erôr te ispezion de MV: %s

en: Error launching 'About' dialog: %s
fur: Erôr tal inviâ il dialic 'Informazions su': %s

en: Error launching clone dialog: %s
fur: Erôr tal inviâ il dialic di clonazion: %s

en: Error launching connect dialog: %s
fur: Erôr tal inviâ il dialic di conession: %s

en: Error launching create dialog: %s
fur: Erôr  tal inviâ il dialic di creazion: %s

en: Error launching delete dialog: %s
fur: Erôr tal inviâ il dialic di eliminazion: %s

en: Error launching details: %s
fur: Erôr tal inviâ i detais: %s

en: Error launching hardware dialog: %s
fur: Erôr tal inviâ il dialic dal hardware: %s

en: Error launching host dialog: %s
fur: Erôr tal inviâ il dialic dal host: %s

en: Error launching libguestfs appliance: %s
fur: Erôr tal inviâ l'aparât di libguestfs: %s

en: Error launching manager: %s
fur: Erôr tal inviâ il gjestôr: %s

en: Error launching migrate dialog: %s
fur: Erôr tal inviâ il dialic di migrazion: %s

en: Error launching network wizard: %s
fur: Erôr tal fâ partî la procedure vuidade pe rêt: %s

en: Error launching pool wizard: %s
fur: Erôr tal fâ partî l'assistent pai bacins: %s

en: Error launching preferences: %s
fur: Erôr tal inviâ lis preferencis: %s

en: Error launching volume wizard: %s
fur: Erôr tal fâ partî la procedure vuidade dai volums: %s

en: Error pausing domain
fur: Erôr tal meti in pause il domini

en: Error populating summary page: %s
fur: Erôr tal popolâ la pagjine dal somari: %s

en: Error rebooting domain
fur: Erôr tal tornâ a inviâ il domini

en: Error refreshing hardware page: %s
fur: Erôr tal inzornâ la pagjine dal hardware: %s

en: Error refreshing pool '%s'
fur: Erôr tal inzornâ il bacin '%s'

en: Error refreshing snapshot list: %s
fur: Erôr tal inzornâ la liste des istantaniis: %s

en: Error removing domain state: %s
fur: Erôr tal gjavâ il stât dal domini: %s

en: Error resetting domain
fur: Erôr ta tornâ a inizializâ il domini

en: Error restoring domain: %s
fur: Erôr tal ripristinâ il domini: %s

en: Error running snapshot '%s'
fur: Erôr te esecuzion de istantanie '%s'

en: Error saving domain: %s
fur: Erôr tal salvâ il domini: %s

en: Error selecting network: %s
fur: Erôr tal selezionâ la rêt: %s

en: Error selecting pool: %s
fur: Erôr tal selezionâ il bacin: %s

en: Error selecting snapshot: %s
fur: Erôr tal selezionâ la istantanie: %s

en: Error setting default name.
fur: Erôr tal stabilî il non predefinît.

en: Error setting installer parameters.
fur: Erôr tal stabilî i parametris dal instaladôr.

en: Error shutting down domain
fur: Erôr tal distudâ il domini

en: Error starting Virtual Machine Manager
fur: Erôr tal inviâ il gjestôr de machine virtuâl

en: Error starting Virtual Machine Manager: %(error)s
fur: Erôr tal inviâ il gjestôr de machine virtuâl: %(error)s

en: Error starting domain
fur: Erôr tal inviâ il domini

en: Error starting installation: %s
fur: Erôr tal scomençâ la instalazion: %s

en: Error starting network '%s'
fur: Erôr tal inviâ la rêt '%s'

en: Error starting pool '%s'
fur: Erôr tal inviâ il bacin '%s'

en: Error stopping network '%s'
fur: Erôr tal fermâ la rêt '%s'

en: Error stopping pool '%s'
fur: Erôr tal fermâ il bacin '%s'

en: Error taking screenshot: %s
fur: Erôr tal cjapâ sù la videade: %s

en: Error unpausing domain
fur: Erôr tal interompi la pause dal domini

en: Error validating device parameters: %s
fur: Erôr tal validâ i parametris dal dispositîf: %s

en: Error validating install location: %s
fur: Erôr tal validâ la posizion de instalazion: %s

en: Error validating network: %s
fur: Erôr tal validâ la rêt: %s

en: Error validating pool: %s
fur: Erôr tal validâ il bacin: %s

en: Error validating snapshot: %s
fur: Erôr tal validâ la istantanie: %s

en: Error validating volume: %s
fur: Erôr tal validâ il volum: %s

en: Error with clone settings: %s
fur: Erôr cu lis impostazions di clonazion: %s

en: Error: %(cli_flag_name)s %(options)s: %(err)s
fur: Erôr: %(cli_flag_name)s%(options)s: %(err)s

en: Error: %s
fur: Erôr: %s

en: Errors encountered while removing certain storage devices.
fur: Si son verificâts erôrs intant che si gjavave cierts dispositîfs di archiviazion.

en: Errors were encountered changing permissions for the following directories:
fur: Erôrs riscontrâts dilunc la modifiche dai permès par chestis cartelis:

en: EvTouch USB Graphics Tablet
fur: Taulute grafiche USB EvTouch

en: Event wakeup
fur: Svee di event

en: Existing disk
fur: Disc esistent

en: Expected PCI format string for '%s'
fur: Stringhe di formât PCI spietade par '%s'

en: External disk and memory
fur: Disc o memorie esternis

en: External disk only
fur: Dome disc esterni

en: External memory only
fur: Dome memorie esterne

en: F_orce Reset
fur: Sfuarce il t_ornâ a inviâ

en: F_ormat:
fur: F_ormât:

en: Failed
fur: Falît

en: Failed to check disk usage conflict.
fur: Nol è stât pussibil controlâ se si à conflits tal ûs dai discs.

en: Failed to get expanded CPU XML: %s
fur: Nol è stât pussibil otignî l'XML complet de CPU: %s

en: Failed to setup UEFI: %s
    Install options are limited.
fur: No si è rivâts a configurâ l'UEFI: %s
    Lis opzions di instalazion a son limitadis.

en: Feed_back
fur: O_pinions

en: Filesystem Directory
fur: Cartele dal filesystem

en: Filesystem Passthrough
fur: Passaç dal filesystem

en: Filesystem target '%s' must be an absolute path
fur: La destinazion dal filesystem '%s' e à di jessi un percors assolût

en: Finish
fur: Fin

en: Floppy
fur: Discut

en: Floppy %(index)d
fur: Discut floppy %(index)d

en: Floppy device
fur: Dispositîf discut

en: Fo_rward to:
fur: T_rasferìs viers:

en: Forcefully power off the guest
fur: Distache in mût sfuarçât l'ospit

en: Forcefully reset the guest
fur: Torne fâ partî in mût sfuarçât l'ospit

en: Format
fur: Formât

en: Format attribute not supported for this volume type
fur: Atribût format no supuartât par chest gjenar di volum

en: Forwarding:
fur: Trasferiment:

en: From snapshot
fur: De istantanie

en: Fullscreen only
fur: Dome a plen visôr

en: GTK-VNC viewer is too old
fur: Il visualizadôr GTK-VNC al è masse vecjo

en: General Options
fur: Opzions gjenerâls

en: Generated URI:
fur: URI gjenerât:

en: Gluster Filesystem
fur: Filesystem Gluster

en: Gr_ab keys:
fur: Tascj di c_ature:

en: Gra_phics type:
fur: Gjenar di gra_fiche:

en: Gracefully shutdown the guest
fur: Distude l'ospit

en: Graphical Console
fur: Console grafiche

en: Graphical console _scaling:
fur: Ridimen_sionament de console grafiche:

en: Graphical console connection for a virtual machine
fur: Conession de console grafiche par une machine virtuâl

en: Graphical console not configured for guest
fur: Console grafiche no configurade pal ospit

en: Graphically manage KVM, Xen, or LXC via libvirt
fur: Gjestìs in mût grafic KVM, Xen o LXC vie libvirt

en: Graphics
fur: Grafics

en: Graphics requested but DISPLAY is not set. Not running virt-viewer.
fur: Grafiche domandade, ma DISPLAY nol è stabilît. virt-viewer nol vignarà inviât.

en: Guest
fur: Ospit

en: Guest C_ID:
fur: C_ID dal ospit (guest):

en: Guest Configuration Options
fur: Opzions di configurazion ospit

en: Guest agent is not available.
fur: L'agjent dal ospit nol è disponibil.

en: Guest has crashed.
fur: L'ospit al è colassât.

en: Guest is configured for TLS only which does not work over SSH.
fur: L'ospit al è configurât dome par TLS che nol funzioni su SSH.

en: Guest is not running.
fur: L'ospit nol è in esecuzion.

en: Guest is on a remote host with transport '%s' but is only configured to listen locally. To connect remotely you will need to change the guest's listen address.
fur: L'ospit al sta suntun host esterni cun modalitât di traspuart '%s', ma al è configurât par scoltâ dome in locâl. Par colegâsi di lontan ti coventarà modificâ la direzion di scolte dal ospit.

en: Guest is on a remote host, but is only configured to allow local file descriptor connections.
fur: L'ospit al sta suntun host esterni, ma al è configurât par permeti conessions a descritôrs di files locâi.

en: Guest name '%s' is already in use.
fur: Il non dal ospit '%s' al è za doprât.

en: H_ostname:
fur: Non h_ost:

en: Hard Disk
fur: Disc fis

en: Host CPU usage
fur: Utilizazion CPU dal host

en: Host Device:
fur: Dispositîf dal host:

en: Host Na_me:
fur: No_n host:

en: Host _Device:
fur: _Dispositîf host:

en: Host does not support any virtualization options
fur: L'host nol supuarte nissune opzion di virtualizazion

en: Host does not support any virtualization options for architecture '%(arch)s'
fur: L'host nol supuarte nissune opzion di virtualizazion pe archieteture '%(arch)s'

en: Host does not support domain type %(domain)s for virtualization type '%(virttype)s' with architecture '%(arch)s'
fur: L'host nol supuarte il gjenar di domini %(domain)s pal gjenar di virtualizazion '%(virttype)s' cu la architeture '%(arch)s'

en: Host does not support domain type %(domain)s with machine '%(machine)s' for virtualization type '%(virttype)s' with architecture '%(arch)s'
fur: L'host nol supuarte il gjenar di domini %(domain)s cun machine '%(machine)s' pal gjenar di virtualizazion '%(virttype)s' cu la architeture '%(arch)s'

en: Host does not support virtualization type '%(virttype)s'
fur: L'host nol supuarte il gjenar di virtualizazion '%(virttype)s'

en: Host does not support virtualization type '%(virttype)s' for architecture '%(arch)s'
fur: L'host nol supuarte il gjenar di virtualizazion '%(virttype)s' pe architeture '%(arch)s'

en: Hypervisor Default
fur: Predefinît dal hypervisor

en: Hypervisor default
fur: Hypervisor predefinît

en: Hypervisor does not support removing this device
fur: L'hypervisor nol supuarte la rimozion di chest dispositîf

en: I/O error
fur: Erôr di I/O

en: I_P address:
fur: Direzion I_P:

en: If disabled, the VM window will not automatically connect to the running VM graphical console.
fur: Se disabilitât, il barcon de MV no si conetarà in automatic ae console grafiche de MV in esecuzion.

en: Import _existing disk image
fur: Impuartâ imagjin di disc _esistent

en: Import existing OS image
fur: Impuarte imagjin SO esistente

en: Improper value for 'size': %s
fur: Valôr impropri par 'size': %s

en: Inactive
fur: Inative

en: Include end of life operating systems
fur: Inclût i sistemis operatîfs vecjos e cence supuart

en: Init _path:
fur: _Percors init:

en: Init ar_gs:
fur: Ar_goments init:

en: Initiator _IQN:
fur: Iniziadôr _IQN:

en: Input Error
fur: Erôr di input

en: Inspection found no operating systems.
fur: La ispezion no à cjatât nissun sisteme operatîf.

en: Install
fur: Instale

en: Install:
fur: Instalazion:

en: Installation Method Options
fur: Opzions dal metodi di instalazion

en: Invalid guest name
fur: Non dal ospit no valit

en: Invalid name for new guest: %s
fur: Non no valit pal gnûf ospit: %s

en: Isolated
fur: Isolade

en: Isolated network
fur: Rêt isolade

en: Isolated network, internal routing only
fur: Rêt isolade, dome indreçament interni

en: Isolated network, routing disabled
fur: Rêt isolade, indreçament disabilitât

en: KVM is not available. This may mean the KVM package is not installed, or the KVM kernel modules are not loaded. Your virtual machines may perform poorly.
fur: KVM nol è disponibil. Chest al pues significâ che il pachet KVM nol è instalât o che i modui dal kernel di KVM no son cjariâts. Lis tôs machinis virtuâls a podaressin lâ planc.

en: Ke_rnel path:
fur: Percors dal ke_rnel:

en: Kerne_l options:
fur: Opzions dal kerne_l:

en: Kernel ar_gs:
fur: Ar_goments dal kernel:

en: Keyboard
fur: Tastiere

en: LVM Volume Group
fur: Grup di volums LVM

en: L_isten type:
fur: Gjenar di sco_lte:

en: Leave fullscreen
fur: Jes dal plen visôr

en: Let libvirt decide
fur: Lasse che al decidi libvirt

en: Libvirt URI:
fur: URI di libvirt:

en: Libvirt connection does not support snapshots.
fur: La conession di libvirt no supuarte lis istantaniis.

en: Libvirt connection does not support storage management.
fur: La conession libvirt no supuarte la gjestion de memorie di archiviazion.

en: Libvirt connection does not support virtual network management.
fur: La conession libvirt no supuarte la gjestion des rêts virtuâls.

en: Libvirt did not detect any UEFI/OVMF firmware image installed on the host.
fur: Libvirt nol à rilevât nissune imagjin firmware UEFI/OVMF instalade sul host.

en: Libvirt or hypervisor does not support UEFI.
fur: Libvirt o hypervisor nol supuarte l'UEFI.

en: Libvirt version does not support UEFI.
fur: Cheste version di libvirt no supuarte UEFI.

en: Libvirt version does not support remote URL installs.
fur: La version di libvirt no supuarte instalazions URL rimotis.

en: Libvirt version does not support video devices.
fur: La version di Libvirt no supuarte i dispositîfs video.

en: Link _state:
fur: _Stât dal colegament:

en: Local CDROM/ISO
fur: CDROM/ISO locâl

en: Localhost only
fur: Dome localhost

en: Locate ISO media
fur: Localize il supuart ISO

en: Locate ISO media volume
fur: Localize il volum dal supuart ISO

en: Locate directory volume
fur: Localize volum de cartele

en: Locate existing storage
fur: Localize la archiviazion esistente

en: Locate floppy media
fur: Localize supuart discut

en: Locate floppy media volume
fur: Localize il volum dal supuart dal discut

en: Locate or create storage volume
fur: Localize o cree il volum di archiviazion

en: Location:
fur: Ubicazion:

en: Logical host CPUs:
fur: CPUs logjichis dal host:

en: MDEV Device
fur: Dispositîf MDEV

en: MDEV Host Device
fur: Dispositîf host MDEV

en: M_ode:
fur: M_odalitât:

en: Ma_nual install
fur: Instalazion ma_nuâl

en: Ma_ximum allocation:
fur: Assegnazion _massime:

en: Machine _Type:
fur: _Gjenar di machine:

en: Macvtap device...
fur: Dispositîf macvtap...

en: Main manager window
fur: Barcon principâl dal gjestôr

en: Manage VM snapshots
fur: Gjestìs lis istantaniis de MV

en: Manage virtual machines
fur: Gjestìs machinis virtuâls

en: Manual install
fur: Instalazion manuâl

en: Manual redirect only
fur: Dome indreçament manuâl

en: Manuall_y set CPU topology
fur: Stabilìs a man la tipologjie de CPU

en: Marked as shareable
fur: Segnade tant che condivisibile

en: Media Unknown
fur: Supuart no cognossût

en: Memory
fur: Memorie

en: Memory usage
fur: Utilizazion memorie

en: Memory:
fur: Memorie:

en: Migrate the virtual machine
fur: Migre la machine virtuâl

en: Migrate...
fur: Migre...

en: Migrated
fur: Migrât

en: Migrating
fur: Daûr a migrâ

en: Migrating VM '%(name)s' to %(host)s. This may take a while.
fur: Migrazion de MV '%(name)s' su %(host)s. Cheste operazion e podarès tirâle a dilunc.

en: Migrating VM '%s'
fur: Daûr a migrâ la MV '%s'

en: Migrating VM:
fur: Migrazion MV:

en: Migrating domain
fur: Daûr a migrâ il domini

en: Migration canceled
fur: Migrazion anulade

en: Missing mandatory attribute 'type'
fur: Al mancje l'atribût obligatori 'type'

en: Mode:
fur: Mût:

en: Multipath Device Enumerator
fur: Enumeradôr dispositîf multi-percors

en: Multiple snapshots selected.
fur: A son stadis selezionadis plui istantaniis.

en: Must specify storage creation parameters for non-existent path '%s'.
fur: Al è necessari specificâ i parametris di creazion de memorie di archiviazion pal percors '%s' inesistent.

en: NAT to %s
fur: NAT su %s

en: NAT to any device
fur: NAT su cualsisei dispositîf

en: N_etwork selection
fur: S_elezion rêt

en: N_ew VM
fur: Gnov_e machine virtuâl

en: Name
fur: Non

en: Name '%s' already in use by another network.
fur: Non '%s' za in ûs intune altre rêt.

en: Name '%s' already in use by another pool.
fur: il non '%s' al è za doprât di un altri bacin.

en: Name '%s' already in use by another volume.
fur: Il non '%s' al è za doprât di un altri volum.

en: Name of the guest instance
fur: Non de istance dal ospit

en: Name:
fur: Non:

en: Nearest host CPU model
fur: Model di CPU host plui dongje

en: Network
fur: Rêt

en: Network (PXE)
fur: Rêt (PXE)

en: Network Exported Directory
fur: Cartele espuartade vie rêt

en: Network I/O
fur: I/O de rêt

en: Network _Install (HTTP, HTTPS, or FTP)
fur: _Instalazion di rêt (HTTP, HTTPS o FTP)

en: Network:
fur: Rêt:

en: Networks
fur: Rêts

en: Never
fur: Mai

en: New
fur: Gnove

en: New VM
fur: Gnove MV

en: New _Path:
fur: Gnûf _percors:

en: New _host:
fur: Gnûf _host:

en: New path: %s
fur: Gnûf percors: %s

en: No Devices Available
fur: Nissun dispositîf disponibil

en: No action
fur: Nissune azion

en: No active connection to install on.
fur: Nissune conession ative dulà fâ la instalazion

en: No available device
fur: Nissun dispositîf disponibil

en: No bootable devices
fur: Nissun dispositîf inviabil

en: No graphical console available
fur: Nissune console grafiche disponibile

en: No hypervisor options were found for this connection.
fur: Nissune opzion di hypervisor e je stade cjatade par cheste conession.

en: No install methods available for this connection.
fur: Nissun metodi di instalazion disponibil par cheste conession.

en: No media detected
fur: Nissun supuart rilevât

en: No media selected
fur: Nissun supuart selezionât

en: No screenshot available
fur: Nissune videade disponibile

en: No snapshot selected.
fur: Nissune istantanie selezionade.

en: No storage pool selected.
fur: Nissun bacin di archiviazion selezionât.

en: No storage to clone.
fur: Nissune memorie di archiviazion di clonâ.

en: No storage.
fur: Nissune memorie di archiviazion.

en: No text console available
fur: Nissune console di test disponibile

en: No usable connections available.
fur: No je disponibile nissune conession che si pues doprâ.

en: No virtual network selected.
fur: Nissune rêt virtuâl selezionade.

en: No write access to parent directory.
fur: Nissun acès in scriture ae cartele superiôr.

en: No write access to path.
fur: Nissun acès in scriture al percors.

en: No write permissions for directory path: %s
fur: Nissun permès di scriture pal percors de cartele: %s

en: None
fur: Nissun

en: None detected
fur: Nissun rilevât

en: Not supported
fur: No supuartât

en: Not supported for containers
fur: No supuartât pai contignidôrs

en: Not supported for this guest type.
fur: No supuartât par chest gjenar di ospit.

en: Not supported for this hypervisor/libvirt/arch combination.
fur: No supuartât par cheste cumbinazion di hypervisor/libvirt/architeture.

en: Number of vCPUs to configure for your guest. Ex:
    --vcpus 5
    --vcpus 5,maxvcpus=10,cpuset=1-4,6,8
    --vcpus sockets=2,cores=4,threads=2
fur: Numar di vCPUs di configurâ pal ospit. Es.:
    --vcpus 5
    --vcpus 5,maxvcpus=10,cpuset=1-4,6,8
    --vcpus sockets=2,cores=4,threads=2

en: OS '%(osname)s' does not have a URL location for the architecture '%(archname)s'
fur: L'OS '%(osname)s' nol à une localizazion URL pe architeture '%(archname)s'

en: OS '%s' does not have a URL location
fur: Il SO '%s' nol à une localizazion URL

en: OS information
fur: Informazions sul sisteme operatîf

en: OS options
fur: Opzions dal SO

en: OS root directory is not empty
fur: La cartele lidrîs dal SO no je vueide

en: OS:
fur: SO:

en: O_perating system container
fur: Contignidôr di sisteme o_peratîf

en: Off
fur: Disativât

en: On
fur: Ativât

en: On Boot
fur: Al inviament

en: Only %(number)s disk for bus '%(bus)s' are supported | Only %(number)s disks for bus '%(bus)s' are supported
fur[0]: Al è supuartât dome %(number)s disc pal bus '%(bus)s'
fur[1]: A son supuartâts dome %(number)s discs pal bus '%(bus)s'

en: Open
fur: Vierte

en: OpenGL only works with 'Listen type' value 'none'
fur: OpenGL al funzione dome cul valôr di "Gjenar di scolte" "nissun"

en: OpenGL only works with 'virtio' graphics with '3D acceleration' enabled
fur: OpenGL al funzione dome cu la grafiche "VirtIO" e cun "Acelerazion 3D" abilitade

en: Opening URL %(url)s failed: %(error)s
fur: Nol è stât pussibil vierzi l'URL %(url)s: %(error)s

en: Operating system container
fur: Contignidôr dal sisteme operatîf

en: Operation in progress
fur: Operazion in vore

en: Original VM:
fur: MV origjinâl:

en: Original host:
fur: Host origjinâl:

en: Original path: %s
fur: Percors origjinâl: %s

en: Output to a file
fur: Output suntun file

en: Overriding memory to %(number)s MiB needed for %(osname)s network install.
fur: Sorescriture de memorie a %(number)s MiB necessaris pe instalazion di rêt di %(osname)s.

en: Overview
fur: Panoramiche

en: PCI Device
fur: Dispositîf PCI

en: PCI Host Device
fur: Dispositîf di Host PCI

en: PNG files
fur: Files PNG

en: P_olling
fur: S_ondaç

en: Pa_th:
fur: Pe_rcorso:

en: Panic Notifier
fur: Notificadôr panic

en: Panicked
fur: In panic

en: Parallel
fur: Paralêl

en: Parallel %(num)d
fur: Paralêl %(num)d

en: Parallel Device
fur: Dispositîf paralêl

en: Pass arguments directly to the QEMU emulator. Ex:
    --qemu-commandline='-display gtk,gl=on'
    --qemu-commandline env=DISPLAY=:0.1
fur: Passe i argoments in mût diret al emuladôr QEMU. Es.:
    --qemu-commandline='-display gtk,gl=on'
    --qemu-commandline env=DISPLAY=:0.1

en: Pass host directory to the guest. Ex: 
    --filesystem /my/source/dir,/dir/in/guest
    --filesystem template_name,/,type=template
fur: Passe une cartele dal host al ospit. Es.:
    --filesystem /mê/cartele/sorzint,/cartele/tal/ospit
    --filesystem non_model,/,type=template

en: Passthrough
fur: Passaç

en: Path does not exist.
fur: Il percors nol esist.

en: Path:
fur: Percors:

en: Pause the guest
fur: Met in pause l'ospit

en: Pause the virtual machine
fur: Met in pause la machine virtuâl

en: Paused
fur: In pausa

en: Perform raw XML XPath options on the final XML. Example:
    --xml ./cpu/@mode=host-passthrough
    --xml ./devices/disk[2]/serial=new-serial
    --xml xpath.delete=./clock
fur: Eseguî opzions XPath XML gresis sul XML finâl. Esempli:
    --xml ./cpu/@mode=host-passthrough
    --xml ./devices/disk[2]/serial=new-serial
    --xml xpath.delete=./clock

en: Performance
fur: Prestazions

en: Permissions on '%s' did not stick
fur: I permès su '%s' no son stâts conservâts

en: Physical %s Device
fur: Dispositîf %s fisic

en: Physical Disk Device
fur: Disc fisic

en: Physical device...
fur: Dispositîf fisic...

en: Please press desired grab key combination
fur: Frache la cumbinazion di tascj desiderade pe cature

en: Please specify password for accessing source registry
fur: Par plasê specifiche la password par acedi al regjistri de sorzint

en: Please wait a few moments...
fur: Par plasê spiete un lamp...

en: Poll C_PU usage
fur: Sondâ la utilizazion de C_PU

en: Poll _Disk I/O
fur: Sondâ l'I/O dal _disc

en: Poll _Memory stats
fur: Sondâ lis statistichis de _memorie

en: Poll _Network I/O
fur: Sondâ l'I/O de _rêt

en: Pool does not support volume creation
fur: Il bacin nol supuarte la creazion di volums

en: Possible URL formats:
     * file:///path/to/rootfs.tar
     * docker://registry:port/image:tag
     * virt-builder://template
fur: Formâts di URL pussibii:
     * file:///percors/a/fslidrîs.tar
     * docker://regjistri:puarte/imagjin:tag
     * virt-builder://model

en: Power on the virtual machine
fur: Impie la machine virtuâl

en: Powered by libvirt
fur: Tecnologjie di libvirt

en: Poweroff/_Reboot/Save:
fur: Distudament/to_rnâ a inviâ/salvament:

en: Pre-Formatted Block Device
fur: Dispositîf a bloc pre-formatât

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Press %s to release pointer.
fur: Frache %s par molâ il pontadôr.

en: Primary Console
fur: Console primarie

en: Print debugging information
fur: Stampe lis informazions di debug

en: Print the generated domain XML rather than create the guest.
fur: Stampe l'XML dal domini gjenerât pitost che creâ l'ospit.

en: Processing...
fur: Elaborazion...

en: Provide the _application path:
fur: Indicâ il percors de _aplicazion:

en: Provide the existing OS root _directory:
fur: Indicâ la cartele lidrîs _dal SO esistent:

en: Provide the existing stora_ge path:
fur: Indicâ il percors dal ar_chivi esistent:

en: Provide the operating system install U_RL:
fur: Indicâ l'URL di instalazion dal sisteme operatîf:

en: RADOS Block Device/Ceph
fur: Dispositîf a blocs RADOS/Ceph

en: R_eadonly:
fur: Dome-l_eture:

en: R_esume
fur: Ripi_e

en: Random
fur: Casuâl

en: Random Number Generator
fur: Gjeneradôr di numars casuâi

en: Read Only
fur: Dome leture

en: Ready to begin the installation
fur: Pront par scomençâ la instalazion

en: Redirect host USB device to virtual machine with SPICE graphics.
fur: Indrece il dispositîf USB dal ospitant (host) ae machine virtuâl cun grafiche SPICE.

en: Refresh
fur: Inzorne

en: Refresh snapshot list
fur: Inzorne la liste des istantaniis

en: Refresh volume list
fur: Inzorne la liste dai volums

en: Relative Movement
fur: Moviment relatîf

en: Removab_le:
fur: Estraibi_l:

en: Remove Disk Device
fur: Gjave dispositîf disc

en: Remove disk device '%(target)s'
fur: Gjave il dispositîf disc '%(target)s'

en: Remove this device from the virtual machine
fur: Gjave chest dispositîf de machine virtuâl

en: Removing disk '%s'
fur: Daûr a gjavâ il disc '%s'

en: Removing disk device '%s'
fur: Daûr a gjavâ il dispositîf disc '%s'

en: Removing disk device '%s' and selected storage (this may take a while)
fur: Daûr a gjavâ il dispositîf disc '%s' e la memorie di archiviazion selezionade (al podarès tirâle a dilunc)

en: Removing disk images
fur: Rimozion imagjins dal disc

en: Removing disk images we created for this virtual machine.
fur: Daûr a rimovi lis imagjins dal disc creadis par cheste machine virtuâl.

en: Requested memory %s MiB is abnormally low. Were you trying to specify GiB?
fur: La memorie domandade (%s MiB) e je basse fûr di misure. Stavistu cirint di specificâ GiB?

en: Restarting guest.
fur: Si torne a fâ partî l'ospit.

en: Restored
fur: Ripristinât

en: Restoring Virtual Machine
fur: Daûr a ripristinâ la machine virtuâl

en: Restoring virtual machine memory from disk
fur: Daûr a ripristinâ dal disc la memorie de machine virtuâl

en: Resume the virtual machine
fur: Ripie la machine virtuâl

en: Retrieving '%(filename)s'
fur: Recupar di '%(filename)s'

en: Root password:
fur: Password di root:

en: Route to %s
fur: Instradament viers %s

en: Routed
fur: Instradade

en: Routed network
fur: Rêt indreçade

en: Run
fur: Eseguìs

en: Run selected snapshot
fur: Eseguìs la istantanie selezionade

en: Run through install process, but do not create devices or define the guest.
fur: Eseguìs il procès di instalazion, ma no sta creâ i dispositîfs o definî l'ospit.

en: Running
fur: In esecuzion

en: Running graphical console command: %(command)s
fur: Esecuzion dal comant pe console grafiche: %(command)s

en: Running snapshot
fur: Istantanie in esecuzion

en: Running snapshot '%s'
fur: Istantanie '%s' in esecuzion

en: Running text console command: %(command)s
fur: Esecuzion dal comant pe console testuâl: %(command)s

en: SCSI Host Adapter
fur: Adatadôr host SCSI

en: SEV launch security is not supported on this platform
fur: La sigurece di inviament SEV no je supuartade su cheste plateforme

en: SEV launch security requires a Q35 UEFI machine
fur: La sigurece di inviament SEV e pretint di une machine UEFI Q35

en: SPICE _USB Redirection:
fur: Indreçament _USB di SPICE:

en: SR-IOV pool
fur: Bacin SR-IOV

en: SSH tunnel error output: %s
fur: Jessude dal erôr dal tunel SSH: %s

en: Sa_ve
fur: Sal_ve

en: Save Virtual Machine Screenshot
fur: Salve la videade de machine virtuâl

en: Save canceled
fur: Salvament anulât

en: Save updated snapshot metadata
fur: Salve i metadâts de istantanie inzornade

en: Saved
fur: Salvât

en: Saved memory state will not be part of the snapshot
fur: Il stât de memore salvât nol fasarà part de istantanie

en: Saved state will be removed to avoid filesystem corruption
fur: Il stât salvât al vignarà gjavât par evitâ di ruvinâ il filesystem

en: Saving
fur: Daûr a salvâ

en: Saving Virtual Machine
fur: Daûr a salvâ la machine virtuâl

en: Saving domain to disk
fur: Salvament dal domini su disc

en: Saving virtual machine memory to disk
fur: Daûr a salvâ la memorie de machine virtuâl su disc

en: Screenshot:
fur: Videade:

en: See man page for examples and full option syntax.
fur: Consulte la pagjine di man par esemplis e pe sintassi complete des opzions.

en: Select USB devices for redirection
fur: Selezionâ i dispositîfs USB pal indreçament

en: Select _container template:
fur: Selezionâ il model di _contignidôr:

en: Send _Key
fur: Invie _tast

en: Send key combination
fur: Invie cumbinazion di tascj

en: Seria_l:
fur: Seriâ_l:

en: Serial
fur: Seriâl

en: Serial %(num)d
fur: Seriâl %(num)d

en: Serial %d
fur: Seriâl %d

en: Serial Device
fur: Dispositîf seriâl

en: Serial console not available for inactive guest
fur: La console seriâl no je disponibile par un ospit inatîf

en: Set domain <clock> XML. Ex:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup
fur: Stabilìs l'XML di <clock> dal domini. Es.:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup

en: Set domain <features> XML. Ex:
    --features acpi=off
    --features apic=on,apic.eoi=on
fur: Stabilìs l'XML di <features> dal domini Es.:
    --features acpi=off
    --features apic=on,apic.eoi=on

en: Set domain <iothreads> and <iothreadids> configuration.
fur: Stabilìs la configurazion <iothreads> e <iothreadids> dal domini.

en: Set domain seclabel configuration.
fur: Stabilìs la configurazion seclabel dal domini.

en: Set guest to perform the S390 cryptographic key management operations.
fur: Configure l'ospit par eseguî lis operazions di gjestion des clâfs di critografie dal S390.

en: Set memory backing policy for the domain process. Ex:
    --memorybacking hugepages=on
fur: Stabilìs la politiche de memorie di supuart pal procès dal domini. Es.:
    --memorybacking hugepages=on

en: Setting the graphics device port to autoport, in order to avoid conflicting.
fur: Daûr a stabilî la puarte dal dispositîf grafic a 'autoport', cussì di evitâ conflits.

en: Share disk with %s
fur: Condivît disc cun %s

en: Sharea_ble:
fur: Condivisi_bil:

en: Sharing storage may cause data to be overwritten.
fur: La condivision de memorie di archiviazion e pues causâ la sorescriture dai dâts.

en: Sharing this storage is potentially dangerous.
fur: La condivision di cheste memorie di archiviazion e je pericolose a nivel potenziâl.

en: Sheepdog Filesystem
fur: Filesystem Sheepdog

en: Show passwor_d
fur: Mostre passwor_d

en: Show the graphical console
fur: Mostre la console grafiche

en: Show the virtual machine console and details
fur: Mostre la console de machine virtuâl e i detais

en: Show virtual hardware details
fur: Mostre i detais dal hardware virtuâl

en: Shut Down
fur: Distudât

en: Shut down
fur: Distudât

en: Shut down the virtual machine
fur: Distude la machine virtuâl

en: Shutoff
fur: Distudât

en: Shutting Down
fur: Daûr a distudâ

en: Shutting down
fur: Daûr a distudâ

en: Size
fur: Dimension

en: Size must be specified for non existent volume '%s'
fur: Si scugne specificâ la dimension par un volum inesistent '%s'

en: Size:
fur: Dimension:

en: Sna_pshots
fur: Istantan_iis

en: Snapshot
fur: Istantanie

en: Snapshot '%s' contains only disk and no memory state. Restoring the snapshot would leave the existing saved state in place, effectively switching a disk underneath a running system. Running the domain afterwards would likely result in extensive filesystem corruption. Therefore the saved state will be removed before restoring the snapshot.
fur: La istantanie '%s' e conten dome discs e nissun stât de memorie. Il ripristinament de istantanie al lassarès invariât il stât salvât esistent, cambiant cun eficacie un disc che al sta sot di un sisteme in esecuzion. La esecuzion sucessive dal domini e compuartarès, cun probabilitât, une difondude coruzion dal filesystem. Duncje il stât salvât al vignarà gjavât prime di ripristinâ la istantanie.

en: Snapshot Mode:
fur: Modalitât istantanie:

en: Snapshots
fur: Istantaniis

en: Snapshots are only supported if all writeable disks images allocated to the guest are qcow2 format.
fur: Lis istantaniis a son supuartadis dome se dutis lis imagjins dai discs (che si puedin scrivi) assegnadis al ospit, a son tal formât qcow2.

en: Snapshots require at least one writeable qcow2 disk image allocated to the guest.
fur: Lis istantaniis a àn bisugne di almancul une imagjin di disc qcow2 che si pues scrivi assegnade al ospit.

en: Sou_rce Name:
fur: Non so_rzint:

en: Sound
fur: Sun

en: Sound %s
fur: Sun %s

en: Source URI:
fur: URI sorzint:

en: Source URL is required
fur: Il URL de sorzint al è necessari.

en: Source _path:
fur: _Percors sorzint:

en: Source host:
fur: Host sorzint:

en: Source path:
fur: Percors sorzint:

en: Specify storage with various options. Ex.
    --disk size=10 (new 10GiB image in default location)
    --disk /my/existing/disk,cache=none
    --disk device=cdrom,bus=scsi
    --disk=?
fur: Specifiche la memorie di archiviazion cun variis opzions. Es.
    --disk size=10 (gnove imagjin di 10 GiB tal percors predefinît)
    --disk /gno/disc/esistent,cache=none
    --disk device=cdrom,bus=scsi
    --disk=?

en: Spice agent
fur: Agjent spice

en: Spice channel
fur: Canâl spice

en: Spice port
fur: Puarte spice

en: Spice server
fur: Servidôr Spice

en: Start Network
fur: Invie rêt

en: Start Pool
fur: Invie bacin

en: Start virt_ual machine on host boot up
fur: Invie la machine virt_uâl al inviament dal host

en: Start:
fur: Inizi:

en: State:
fur: Stât:

en: Status:
fur: Stât:

en: Step %(current_page)d of %(max_page)d
fur: Passaç %(current_page)d di %(max_page)d

en: Stop Network
fur: Ferme rêt

en: Stop Pool
fur: Ferme bacin

en: Storage
fur: Memorie di archiviazion

en: Storage Path
fur: Percors di archiviazion

en: Storage Pools
fur: Bacins di archiviazion

en: Storage is a media device.
fur: La memorie di archiviazion e je un dispositîf estraibil.

en: Storage is in use by the following virtual machines
fur: Chestis machinis virtuâls a stan doprant la memorie di archiviazion

en: Storage is marked as shareable.
fur: La memorie di archiviazion e je segnade tant che condivisibile.

en: Storage is not cloneable: %(reason)s
fur: Nol è pussibil clonâ la memorie di archiviazion: %(reason)s

en: Storage is read-only.
fur: La memorie di archiviazion e je di dome-leture.

en: Storage is safe to share: %(reason)s
fur: Al è pussibil condividi la memorie di archiviazion in maniere sigure: %(reason)s

en: Storage object
fur: Ogjet di archiviazion

en: Storage parameter error.
fur: Erôr dal parametri de memorie di archiviazion.

en: Storage size:
fur: Dimension archivi:

en: Storage volume must be specified as vol=poolname/volname
fur: Il volum di archiviazion al scugne jessi specificât come vol=nondalbacin/nondalvolum

en: Storage will not be deleted.
fur: La memorie di archiviazion no vignarà eliminade.

en: Storage:
fur: Archivi:

en: Suppress non-error output
fur: Scarte de jessude ce che nol è erôr

en: Suspended
fur: Sospindût

en: Switch to fullscreen view
fur: Passe ae viodude a plen visôr

en: System default (%s)
fur: Predefinît di sisteme (%s)

en: TCP net console
fur: Console di rêt TCP

en: T_itle:
fur: T_itul:

en: T_oolbar
fur: S_bare dai struments

en: T_ype:
fur: G_jenar:

en: Ta_rget path:
fur: Perco_rs di destinazion:

en: Tablet
fur: Taulute

en: Tar_get Path:
fur: Percors di des_tinazion:

en: Target
fur: Destinazion

en: Target name:
fur: Non destinazion:

en: Target type:
fur: Gjenar destinazion:

en: Target:
fur: Destinazion:

en: Te_mplate:
fur: _Model:

en: Text Console %d
fur: Console di test %d

en: The MAC address '%s' is in use by another virtual machine.
fur: La direzion MAC '%s' e je za doprade di une altre machine virtuâl.

en: The OS being installed in the guest.
fur: Il sisteme operatîf di instalâ tal ospit.

en: The OS installed in the guest.
fur: Il sisteme operatîf instalât tal ospit.

en: The URL could not be accessed, maybe you mistyped?
fur: Nol è pussibil rivâ al URL, lu âstu scrit just?

en: The device is already in use by other guests %s
fur: Il dispositîf al è za doprât di altris ospits (guests) %s

en: The domain could not be restored. Would you like
    to remove the saved state and perform a regular
    start up?
fur: Impussibil ripristinâ il domini. Desideristu gjavâ il
    stât salvât e eseguî un inviament normâl?

en: The domain is currently saved. Due to technical limitations that saved memory state will not become part of the snapshot. Running it later will be the same as having forced the system off mid-flight. It is recommended to snapshot either the running or shut down system instead.
fur: Il domini in chest moment al è salvât. Par vie di limitazions tecnichis chel stât salvât de memorie nol deventarà part de istantanie. Eseguîlu plui indenant al sarà come vê sfuarçât il distudament dal sisteme. Al è invezit conseât fâ une istantanie dal sisteme o cuant che al è in esecuzion o cuant che al è distudât.

en: The emulator may not have search permissions for the path '%s'.
fur: L'emuladôr al podarès no vê i permès necessaris par cirî tal percors '%s'.

en: The filesystem will not have enough free space to fully allocate the sparse file when the guest is running.
fur: Il filesystem nol varà vonde spazi libar par assegnâ dal dut il file sparniçât (plaçât in mût parziâl) cuant che l'ospit al è in esecuzion.

en: The following disk devices will be shared with %(vmname)s:
    
    %(pathlist)s
    Running the new guest could overwrite data in these disk images.
fur: I dispositîfs disc chi sot a vignaran condividûts cun %(vmname)s:
    
    %(pathlist)s
    La esecuzion dal gnûf ospit e pues sorescrivi i dâts in chestis imagjins di disc.

en: The following paths will be deleted:
    
    %s
fur: I percors chi sot a vignaran eliminâts:
    
    %s

en: The import path must point to an existing storage.
fur: Il percors di importazion al scugne ponta a une memorie di archiviazion esistente.

en: The libvirtd service does not appear to be installed. Install and run the libvirtd service to manage virtualization on this host.
fur: Il servizi libvirtd nol somee jessi instalât. Instale e eseguìs il servizi libvirtd par gjestî la virtualizazion su chest host.

en: The location must be the root directory of an install tree.
    See virt-install man page for various distro examples.
fur: La posizion e scugne sei la cartele lidrîs di un arbul di instalazion.
    Bute un voli ae pagjine “man” di virt-install par varis esemplis di distribuzions.

en: The remote host requires a version of netcat/nc which supports the -U option.
fur: L'host lontan al domande une version di netcat/nc che e supuarti la opzion -U.

en: The requested volume capacity will exceed the available pool space when the volume is fully allocated. (%(mem1)s M requested capacity > %(mem2)s M available)
fur: La capacitât dal volum domandât e superarà il spazi disponibil tal bacin cuant che il volum al sarà dal dut assegnât. (%(mem1)s M di capacitât domandade > %(mem2)s M disponibii)

en: The virtual machine is now being created. Allocation of disk storage and retrieval of the installation images may take a few minutes to complete.
fur: La machine virtuâl e je stade cumò creade. La assegnazion de memorie sul disc e il recupar des imagjins di instalazion a puedin puartâ vie un pôcs di minûts.

en: There are unapplied changes.
fur: Si àn modifichis no salvadis.

en: There are unapplied changes. Would you like to apply them now?
fur: Si àn modifichis no aplicadis. Desideristu aplicâlis cumò?

en: There is not enough free space on the storage pool to create the volume. (%(mem1)s M requested allocation > %(mem2)s M available)
fur: Nol è vonde spazi libar tal bacin di archiviazion par creâ il volum. (%(mem1)s M di assegnazion domandade > %(mem2)s M disponibii)

en: There is not enough free space to create the disk.
fur: No'nd è vonde spazi libar par creâ il disc.

en: These changes will take effect after the next guest shutdown.
fur: Chestis modifichis a varan efiet dopo che l'ospit al sarà distudât.

en: This change will take effect after the next guest shutdown.
fur: Cheste modifiche e varà efiet dopo dal prossim distudament dal ospit.

en: This device could not be attached to the running machine. Would you like to make the device available after the next guest shutdown?
fur: Chest dispositîf nol pues jessi tacât ae machine in esecuzion. Vûstu rindi disponibil il dispositîf dopo dal prossim distudament dal ospit?

en: This usually means that QEMU or KVM is not installed on your machine, or the KVM kernel modules are not loaded.
fur: Chest di solit al significhe che QEMU o KVM no son instalâts te machine o che i modui dal kernel di KVM no son cjariâts.

en: This will abort the installation. Are you sure?
fur: Cheste operazion e interomparà la instalazion. Continuâ?

en: This will immediately poweroff the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
fur: Cheste operazion e distudarà daurman la MV cence distudâ il sisteme operatîf e e podarès causâ pierditis di dâts.

en: This will immediately reset the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
fur: Cheste operazion e tornarà a inizializâ la MV cence distudâ il sisteme operatîf e e podarès causâ pierditis di dâts.

en: This will overwrite the existing path '%s'
fur: Chest al sorescrivarà il percors esistent '%s'

en: This will remove the connection:
    
    %s
    
    Are you sure?
fur: Cheste operazion e eliminarà la conession:
    
    %s
    
    Continuâ?

en: Timestamp:
fur: Marche temporâl:

en: Total host memory:
fur: Memorie totâl dal host:

en: Transferring '%(filename)s'
fur: Trasferiment di '%(filename)s'

en: Tune CPU parameters for the domain process.
fur: Juste i parametris de CPU pal procès dal domini.

en: Tune NUMA policy for the domain process.
fur: Juste la politiche NUMA pal procès dal domini.

en: Tune blkio policy for the domain process.
fur: Juste la politiche blkio pal procès dal domini.

en: Tune memory policy for the domain process.
fur: Juste la politiche de memorie pal procès dal domini.

en: Tunnel migration through the libvirtd connection channel, rather than having the hypervisor open a separate network connection to the destination. The source libvirt instance connects directly to the destination libvirt instance.
    
    This can simplify setup since no additional firewall ports need to be open, and will encrypt migration traffic if your libvirt connection is encrypted. But it can be difficult to make this work with SSH transport.
fur: Migrazion in tunel tramit canâl di conession libvirtd, pitost che l'hypervisor al vierzi une conession di rêt separade viers la destinazion. La istance libvirt sorzint si conet dret ae istance libvirt de destinazion.
    
    Cheste operazion e semplifiche la configurazion viodût che nol covente vierzi altris puartis dal firewall e eseguî la cifradure dal trafic di migrazion se la conession di libvirt e je cifrade. Dut câs, al podarès jessi dificil di fâ funzionâ in câs di modalitât di traspuart SSH.

en: Tunnelled
fur: Vie tunel

en: Type to start searching...
fur: Scrîf par scomençâ la ricercje...

en: Type:
fur: Gjenar:

en: UDP net console
fur: Console di rêt UDP

en: UNIX socket
fur: Socket UNIX

en: URL Install Tree
fur: URL dal arbul di instalazion

en: URL _Options
fur: _Opzions URL

en: USB Device
fur: Dispositîf USB

en: USB Host Device
fur: Dispositîf di Host USB

en: USB Redirection
fur: Indreçament USB

en: USB redirection error
fur: Erôr di indreçament dal USB

en: Unable to add device: %s
fur: Impussibil zontâ il dispositîf: %s

en: Unable to complete install: '%s'
fur: Impussibil completâ la instalazion: '%s'

en: Unable to connect to graphical console: virt-viewer not installed. Please install the 'virt-viewer' package.
fur: Impussibil conetisi ae console grafiche: virt-viewer nol è instalât. Si pree di instalâ il pachet 'virt-viewer'.

en: Unable to connect to libvirt %s.
fur: Impussibil conetisi a libvirt %s.

en: Unable to migrate guest: %s
fur: Impussibil migrâ l'ospit: %s

en: Unable to provide requested credentials to the VNC server.
    The credential type %s is not supported
fur: Impussibil furnî lis credenziâls domandadis al servidôr VNC.
    Il gjenar di credenziâls %s nol è supuartât

en: Uncaught error validating input: %s
fur: Erôr no rilevât te validazion dal input: %s

en: Uncaught error validating install parameters: %s
fur: Erôr no rilevât te validazion dai parametris di instalazion: %s

en: Unknown
fur: No cognossût

en: Unknown %(optionflag)s options: %(string)s
fur: Opzions di %(optionflag)s no cognossudis: %(string)s

en: Unknown '%(optionname)s' value '%(string)s'
fur: Valôr '%(string)s' di '%(optionname)s' no cognossût

en: Unknown autoconsole type '%s'
fur: Gjenar di console automatiche '%s' no cognossût

en: Unknown libosinfo ID '%s'
fur: ID di libosinfo '%s' no cognossût

en: Unpaused
fur: Pause interote

en: Up to %(maxmem)s available on the host
fur: Fin a %(maxmem)s disponibii sul host

en: Up to %(numcpus)d available | Up to %(numcpus)d available
fur[0]: Fin a %(numcpus)d disponibile
fur[1]: Fin a %(numcpus)d disponibilis

en: Use '--option=?' or '--option help' to see available suboptions
fur: Dopre '--option=?' o '--option help' par viodi lis sot-opzions disponibilis

en: Use net_work name
fur: Doprâ il _non de rêt

en: Used By
fur: Doprât di

en: User
fur: Utent

en: User session
fur: Session utent

en: Usermode networking
fur: Rêt in modalitât utent

en: Username:
fur: Non utent:

en: Using an existing image will overwrite the path during the clone process. Are you sure you want to use this path?
fur: Il doprâ une imagjin esistente al sorescrivarà il percors dilunc il procès di clonazion. Doprâ pardabon chest percors?

en: VM '%s' didn't show up after expected time.
fur: La MV '%s' no si è fate viodi dopo il timp previodût.

en: VM Sockets
fur: Socket MV

en: VM State:
fur: Stât de MV:

en: VNC server
fur: Servidôr VNC

en: VZ templates
fur: Modei VZ

en: Validating install media '%(media)s' failed: %(error)s
fur: Validazion falide dal supuart di instalazion '%(media)s': %(error)s

en: Validation Error: %s
fur: Erôr di validazion: %s

en: Verify that the 'libvirtd' daemon is running on the remote host.
fur: Verifiche che il demoni 'libvirtd' al sedi in esecuzion sul host lontan.

en: Verify that the 'libvirtd' daemon is running.
fur: Verifiche che il demoni 'libvirtd' al sedi in esecuzion.

en: Verify that:
     - A Xen host kernel was booted
     - The Xen service has been started
fur: Verifiche che:
     - un kernel host Xen al sedi stât inviât
     - il servizi Xen al sedi stât inviât

en: Video Device
fur: Dispositîf video

en: Viewer authentication error: %s
fur: Erôr di autenticazion dal visualizadôr: %s

en: Viewer was disconnected.
fur: Il visualizadôr al è stât disconetût.

en: VirtIO Serial
fur: Seriâl VirtIO

en: Virtual Machine
fur: Machine Virtuâl

en: Virtual Machine Manager
fur: Gjestôr di Machinis Virtuâls

en: Virtual Machine Manager Connection Failure
fur: Faliment de conession al gjestôr des machinis virtuâls

en: Virtual Machine Manager provides a graphical tool for administering virtual machines for KVM, Xen, and LXC. Start, stop, add or remove virtual devices, connect to a graphical or serial console, and see resource usage statistics for existing VMs on local or remote machines. Uses libvirt as the backend management API.
fur: Gjestôr di Machinis Virtuâls al furnìs un strument grafic par aministrâ machinis virtuâls par KVM, Xen e LXC. Fâ partî, fermâ, zontâ e gjavâ dispositîfs virtuâi, conetisi a une console grafiche o seriâl, visualizâ statistichis sul ûs des risorsis pes MV esistentis su machinis locâls o rimotis. Al dopre libvirt come API di gjestion dal backend.

en: Virtual Network '%s' is not active. Would you like to start the network now?
fur: La rêt virtuâl '%s' no je ative. Desideristu inviâ la rêt cumò?

en: Virtual Network is not active.
fur: La rêt virtuâl no je ative.

en: Virtual _Machine
fur: _Machine virtuâl

en: Virtual machine configuration screen
fur: Videade di configurazion de machine virtuâl

en: Virtual network
fur: Rêt virtuâl

en: Virtualization Platform Options
fur: Opzions de plateforme di virtualizazion

en: Virtuozzo container
fur: Contignidôr Virtuozzo

en: Volg_roup Name:
fur: Non g_rupVol:

en: Volumes
fur: Volums

en: Waiting for install media / source
fur: In spiete pal supuart / sorzint di instalazion

en: Watchdog Device
fur: Dispositîf Watchdog

en: Would you still like to remember this connection?
fur: Vûstu ancjemò visâti di cheste conession?

en: You can now define grab keys by pressing them.
    To confirm your selection please click OK button
    while you have desired keys pressed.
fur: Tu puedis cumò definî i tascj pe cature fracantju.
    Par confermâ la selezion fâ clic sul boton Va ben
    intant che i tascj desiderâts a son fracâts.

en: You can restart your domain by running:
      %s
fur: Si pues tornâ a inviâ il domini eseguint:
      %s

en: You must select an OS.
fur: Si scugne selezionâ un SO.

en: Your XML changes will be lost if you leave this tab. Really leave this tab?
fur: Lis tôs modifichis al XML a laran pierdudis se tu lassis cheste schede. Lassâ pardabon cheste schede?

en: Your changes will be lost if you leave this tab. Really leave this tab?
fur: Lis tôs modifichis a laran pierdudis se tu lassis cheste schede. Lassâ pardabon cheste schede?

en: ZFS Pool
fur: Bacin ZFS

en: _3D acceleration:
fur: Acelerazion _3D:

en: _Add Connection...
fur: _Zonte conession...

en: _Add Hardware
fur: _Zonte hardware

en: _Address:
fur: _Direzion:

en: _Allocate entire volume now
fur: _Assegne il volum intîr daurman

en: _Always
fur: _Simpri

en: _Application container
fur: Contignidôr di _aplicazion

en: _Architecture:
fur: _Architeture:

en: _Auto socket:
fur: Socket _automatic:

en: _Autoconnect
fur: Conession _automatiche

en: _Autoconnect:
fur: Conession _automatiche:

en: _Backing store
fur: Archivi di supuart

en: _Begin Installation
fur: _Scomence la instalazion

en: _Browse
fur: _Esplore

en: _Browse Local
fur: _Esplore in locâl

en: _Browse...
fur: _Sgarfe...

en: _Bus type:
fur: Gjenar di _bus:

en: _Cancel Installation
fur: _Anule la instalazion

en: _Channel:
fur: _Canâl:

en: _Connect to console
fur: _Conet ae console

en: _Connection Details
fur: Detais _conession

en: _Container
fur: _Contignidôr

en: _Delete
fur: _Elimine

en: _Delete snapshot
fur: _Elimine istantanie

en: _Deleting storage:
fur: _Eliminazion di archivis:

en: _Description:
fur: _Descrizion:

en: _Details
fur: _Detais

en: _Details...
fur: _Detais...

en: _Device type:
fur: Gjenar di _dispositîf:

en: _Disk I/O
fur: I/O _disc

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: _Enable IPv4
fur: _Abilitâ IPv4

en: _Enable IPv6
fur: _Abilitâ IPv6

en: _Enable storage for this virtual machine
fur: Abilitâ la memori_e di archiviazion par cheste machine virtuâl

en: _Finish
fur: _Finìs

en: _Force Off
fur: S_fuarce il distudament

en: _Force Poweroff:
fur: Distudament _sfuarçât:

en: _Format:
fur: _Formât:

en: _Fullscreen
fur: A plen _visôr

en: _General
fur: _Gjenerâl

en: _Graph
fur: _Grafic

en: _Guest CPU Usage
fur: Utilizazion CPU _ospit

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Host CPU Usage
fur: Utilizazion CPU _host

en: _Initrd path:
fur: Percors _initrd:

en: _Local install media (ISO image or CDROM)
fur: Supuart di instalazion _locâl (imagjin ISO o CDROM)

en: _MAC address:
fur: Direzion _MAC:

en: _Machine Type:
fur: Gjenar di _machine:

en: _Manage...
fur: _Gjestìs...

en: _Memory Usage
fur: Utilizazion _memorie

en: _Memory:
fur: _Memorie:

en: _Migrate
fur: _Migre

en: _Mode:
fur: _Modalitât:

en: _Name:
fur: _Non:

en: _Network I/O
fur: I/O _rêt

en: _Network source:
fur: _Sorzint de rêt:

en: _Network:
fur: _Rêt:

en: _Never
fur: _Mai

en: _New Virtual Machine
fur: _Gnove machine virtuâl

en: _Only when Fullscreen
fur: _Dome a plen visôr

en: _Open
fur: _Vierç

en: _Overview
fur: _Panoramiche

en: _Path:
fur: _Percors:

en: _Port:
fur: _Puarte:

en: _Reboot
fur: To_rne invie

en: _Redirect USB device
fur: _Indrece dispositîf USB

en: _Remove Hardware
fur: _Gjave hardware

en: _Resize guest with window:
fur: _Ridimensionâ l'ospit cul barcon:

en: _Resize to VM
fur: _Ridimensione ae MV

en: _Restore
fur: _Ripristine

en: _Run
fur: _Eseguìs

en: _Save this password in your keyring
fur: _Salve cheste password tal puarteclâfs

en: _Scale Display
fur: Ridimensione _schermi

en: _Select or create custom storage
fur: _Selezionâ o creâ un archivi personalizât

en: _Show Virtual Machine Manager
fur: Vi_sualize il gjestôr de machine virtuâl

en: _Shut Down
fur: _Distude

en: _Source Adapter:
fur: Adatadôr _sorzint:

en: _Source IQN:
fur: IQN _sorzint:

en: _Source Path:
fur: Percors _sorzint:

en: _Source path:
fur: Percors _sorzint:

en: _Start snapshot
fur: Invie i_stantanie

en: _Storage
fur: _Archivi

en: _Storage format:
fur: Formât di _archiviazion:

en: _Take Screenshot
fur: Ca_ture la videade

en: _Temporary move:
fur: Spostament _temporani:

en: _Type:
fur: _Gjenar:

en: _Unapplied changes:
fur: Modifichis _no aplicadis:

en: _Update status every
fur: _Inzornâ il stât ogni

en: _Username:
fur: Non _utent:

en: _View
fur: _Visualize

en: _View Manager
fur: _Visualize gjestôr

en: _Virt Type:
fur: Gjenar di _virtualizazion:

en: _Virtual Machine Details
fur: Detais machine _virtuâl

en: _Virtual Networks
fur: Rêts _virtuâls

en: _Virtual machine
fur: Machine _virtuâl

en: _Xen Type:
fur: Gjenar di _Xen:

en: active
fur: atîf

en: iSCSI Target
fur: Destinazion iSCSI

en: label
fur: etichete

en: location kernel/initrd may only be specified with a location URL/path
fur: al è pussibil specificâ la posizion kernel/initrd dome cuntun URL/percors di posizion

en: location kernel/initrd must be be specified as a pair
fur: si à di specificâ la posizion kernel/initrd come cubie

en: python libguestfs support is not installed
fur: Il supuart di libguestfs par Python nol è instalât

en: seconds
fur: seconts

en: size is required for non-existent disk '%s'
fur: la dimension e je necessarie pal disc inesistent '%s'

en: user session
fur: session utent

en: vCPU a_llocation:
fur: A_ssegnazion vCPU:

en: virt-manager does not support more than one graphical console
fur: virt-manager nol supuarte plui di une console grafiche
